używany samochód
Finansowanie samochodu

Używany samochód do jazdy po mieście – na co zwracać uwagę?

Jazda po mieście rządzi się swoimi prawami i odznacza zupełnie inną specyfiką niż jazda poza terenem zabudowanym. Z tego względu wybór odpowiedniego samochodu ma w tym kontekście ogromne znaczenie. Na co przy tej okazji zwracać uwagę?

Spalanie w mieście – dlaczego to takie ważne?

Na zużycie paliwa na miejskich drogach wpływ ma kilka czynników. Kierowca musi liczyć się z częstym hamowaniem i zatrzymywaniem się na światłach, ciągłym zmienianiem biegów etc. Dlatego też koniecznie trzeba sprawdzić, ile paliwa zużywa dany samochód w przypadku mało ekonomicznej jazdy. Obecnie koszty utrzymania pojazdów osobowych do niskich nie należą, a wydatki na paliwo stanowią znaczną ich część. Wielu klientów salonu Używane Jak Nowe ceni sobie auta hybrydowe, które w ich opinii doskonale sprawdzają się w miastach. Pozwalają bowiem sporo zaoszczędzić na paliwie, jest to więc zatem rozwiązanie, które warto mieć na uwadze.

Samochód do jazdy po mieście – jakie gabaryty?

Problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania oraz poruszanie się po wąskich uliczkach to wyzwania, którym kierowcy w dużych miastach muszą codzienne stawiać czoła. Istotne jest zatem to, jakimi gabarytami odznaczają się używane samochody. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie aspekt ten odgrywa niezwykle istotną rolę. Zdecydowanie o wiele łatwiej jest przemieszczać się tu niewielkim i zwinnym autem niż np. dużym vanem. Zaletą małych modeli jest to, że można się nimi zmieścić nawet na ciasnym miejscu parkingowym, a to w dużych miastach jest dosłownie na wagę złota.

Samochód do jazdy po mieście – jaki wiek?

Samochody używane cieszą się sporą popularnością z racji na cenę – nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakup nowego auta. Niemniej decydując się na zakup egzemplarza z rynku wtórnego, należy pamiętać o tym, aby nie był on nadmiernie wyeksploatowany. Mija się z celem kupowanie modeli mających więcej niż 8-10 lat, gdyż im starszy samochód, tym mniejsza jego sprawność i wyższy koszt utrzymania wynikający z konieczności częstych napraw.