Gdzie szukać sprawdzonych części samochodowych?
Samochody

Gdzie szukać sprawdzonych części samochodowych?

Ilość samochodów wyjeżdżających na drogi corocznie się zwiększa. Równocześnie w parze rośnie rynek części samochodowych.  Dla większości kierowców wybór pomiędzy oryginalnymi częściami a ich tańszymi zamiennikami okazuje się być problematycznym. Gdzie zatem szukać dobrych i sprawdzonych części samochodowych, które pozwolą na długą i bezawaryjną jazdę?

Oznaczenia części samochodowych

Odwiedzając dobry sklep z częściami samochodowymi, szybko się zorientujemy, że w ofercie znajdują się zarówno części oryginale jak i ich tańsze odpowiedniki. Pierwsze z nich są sygnowane marką samochodu i przeznaczone są na tzw. pierwszy montaż fabryczny. Jakość ich jest zdecydowanie najwyższa, a znaleźć je można pod nazwą OE (jest to skrót do części, które producent zastosował w samochodzie). Oryginalne części oznaczane są również symbolem OEM, który odnosi się do części pochodzących od niezależnego producenta i sygnowane jego logiem. Obecnie rynek oferuje również tysiące części zamiennych o równie wysokiej jakości, ale w zdecydowanie niższej cenie. Kierowcy zatem coraz częściej po nie sięgają, przed wyborem jednak powinni się zapoznać podziałem części zamiennych, gdyż posiadają kilka klas jakości, według których są klasyfikowane. Części oznaczone jako OEQ to zamienniki o jakości porównywalnej do części oryginalnych, jednak nie są one dostarczane do producenta na pierwszy montaż. Ten typ części jest najczęściej spotykany w hurtowniach motoryzacyjnych. Pozostałe zamienniki posiadają oznaczenie AM. Są to części mniej znanych i uznawanych producentów. Nie posiadają one certyfikatów ani nie przeszły zbyt wielu testów jakościowych. Przekonują niektórych klientów wyłącznie niską ceną.

Zamienniki – czy warto?

Części oryginalne czy zamienniki to kwestia sporna od zawsze. Jeżeli pozwalają nam na to nasze finanse, w pierwszej kolejności wybierajmy oryginalne części. W przypadku aut kilkuletnich, pozwoli to na dłuższe zachowanie ich faktycznej wartości. Przy autach starszych i z dużym przebiegiem, można pokusić się o zakup tańszych zamienników, a na wartość samochodu nie będzie to już miało żadnego wpływu. Zdecydowanie natomiast nie należy podejmować decyzji o zakupie najtańszych części bez certyfikatów, gdyż z dużym prawdopodobieństwem szybko się zepsują i ponownie będzie trzeba ponieść wydatek związany z ich wymianą na nowe.

Gdzie kupić dobre części samochodowe?

Chcąc zakupić niezawodne części samochodowe, warto udać się do sklepu motoryzacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim PHU Aspol, w którym dostęp do części zarówno oryginalnych jak i zamiennych jest ogromny. Zapraszamy zatem do sprawdzenia oferty auto części w Tomaszowie Mazowieckim i zakupu części najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.