zakup samochodu
Finansowanie samochodu

Nowy samochód czy używany? Plusy i minusy.

Jest to najważniejsze pytanie, jeśli chodzi o kupno następnego samochodu. Wielu kierowców ma problem z odpowiedzią za każdym razem, gdy się takie pytanie pojawia. Nadszedł czas, aby przyglądnąć się sprawie i dowiedzieć się, jakie są prawdziwe różnice między zakupem nowego a zakupem używanego samochodu.

Zakup nowego auta – plusy:

Po pierwsze, nowy samochód ma po prostu więcej uroku, od błyszczącego nowego lakieru po wciąż atrakcyjny zapach nowego samochodu. Co więcej, są bardziej wiarygodne, co oznacza, że ​​wszystko, co może być jest chronione przez gwarancję, jeśli coś pójdzie nie tak. Nowe samochody są również bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa i będziesz miał trudność ze znalezieniem używanego samochodu z najbardziej aktualnymi funkcjami bezpieczeństwa, chyba że zapłacisz za ich wyposażenie.

Zakup nowego auta – minusy:

Nie znaczy to, że nowe samochody są zasadniczo lepsze pod każdym względem. Po pierwsze, jest to bardziej kosztowne. Pod względem finansowym jest to gorsza decyzja nie tylko ze względu na koszty, ale także fakt, że tracą na wartości znacznie szybciej niż samochody używane. Po wyprowadzeniu nowego samochodu z salonu traci on znaczną część swojej wartości. Ponadto, nowe samochody mają zwykle więcej dodatków i możesz popełnić błąd, kupując coś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz. Nowe samochody mają również wyższe koszty ubezpieczenia, jakbyś nie płacił już za to wystarczająco dużo.

używany samochód

Zakup używanego samochodu – plusy:

Mówiąc najprościej, kiedy kupujesz używany samochód, prawdopodobnie otrzymasz najlepszy samochód dla swojego budżetu. Opowieści grozy, które od czasu do czasu słyszysz, rzadko pochodzą od dealera, ale od prywatnego rynku. Poza tym nie ma dużej różnicy poza późnym modelem, używanym samochodem o niskim przebiegu i zupełnie nowym, z wyjątkiem ogromnego spadku ceny.

Zakup używanego samochodu – minusy:

Jak wspomniano, wokół używanych samochodów panuje zła opinia, ale większość dotyczy samochodów kupionych od prywatnych sprzedawców. Nasz serwis oferuje kilka porad, jak upewnić się, że kupowany samochód jest zgodny z prawem i nadaje się do jazdy, ale prawda jest taka, że ​​ryzyko napotkania oszustw na prywatnym rynku jest po prostu wyższe.

Jednak większości z tych problemów można uniknąć, wybierając zamiast tego punkty dealerskie. Jedną z kwestii, która jest powszechna na używanym rynku, jest to, że trudniej jest znaleźć konkretny wybór opcji lub funkcji, których szukasz. Jeśli jest to decyzja czysto finansowa, kupując samochód używany podejmiesz dobrą decyzję. Musisz wiedzieć, gdzie są twoje priorytety, aby jak najlepiej wykorzystać powyższe informacje.