Ford
Finansowanie samochodu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta dostawczego?

Samochód dostawczy to absolutne „must have” dla wielu firm w Polsce. Przedsiębiorcy często decydują się na zakup używanego modelu, niemniej trzeba do tego podejść z dużą dozą ostrożności. Na co zatem zwracać uwagę i o czym pamiętać?

Rynek używanych dostawczaków w Polsce – o tym pamiętaj!

Samochody dostawcze mają do spełnienia określone zadania i zwykle są eksploatowane do granic możliwości. Z tego też względu zakup pojazdu z drugiej ręki wiąże się z dość dużym prawdopodobieństwem trafienia na egzemplarz w stanie technicznym pozostawiającym sporo do życzenia. Przedsiębiorca, który musi ściśle przestrzegać budżetu i nie może sobie pozwolić na dodatkowe wydatki, tylko straci na takiej inwestycji. Eksperci z salonu Autoplaza radzą, aby kupować auta dostawcze wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców, np. w renomowanym salonie specjalizującym się w sprzedaży używanych samochodów.

Zakup używanego dostawczaka – najważniejsze kryteria wyboru

Przemierzając się do zakupu używanego auta dostawczego, przedsiębiorca powinien w pierwszej kolejności określić własne możliwości finansowe oraz sprecyzować potrzeby. Rodzaj transportu ma w tym kontekście kluczowe znaczenie – pod innym kątem kupuje się dostawczaki do przewozu produktów spożywczych, a pod innym do transportu materiałów budowlanych etc. Wymiary pojazdu, maksymalna dopuszczalna ładowność oraz typ i pojemność jednostki napędowej to istotne czynniki przy wyborze odpowiedniego auta. Ważnym aspektem jest także dostępność części. Ford Transit czy inny popularny model to najlepsze rozwiązanie, ponieważ do takich samochodów łatwo dostać oryginalne komponenty lub zamienniki – nie kosztują one majątku, w związku z czym i serwis jest tańszy.

Kupując używany samochód dostawczy na firmę, należy też mieć na uwadze preferencje pracownika, który najczęściej będzie zasiadał za kółkiem. Warto więc z nim skonsultować pewne kwestie, aby w trakcie wykonywania obowiązków miał zapewniony pełen komfort i wygodę podczas jazdy, gdyż to przekłada się na wydajność jego pracy.