Na czym polega tuning układu wydechowego?
Samochody

Na czym polega tuning układu wydechowego?

Tuning to doskonały sposób na poprawę wyglądu i osiągów samochodu. Nadaje pojazdowi indywidualnego charakteru i pozwala wykorzystać jego możliwości. Co więcej – tuning to inwestycja, dzięki której auto może zyskać na wartości. W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym polega tuning układu wydechowego.

Na czym polega tuning układu wydechowego?

Nietrudno się domyślić, że tuning wydechu polega na dokonywaniu modyfikacji i zmian w układzie wydechowym samochodu. Jest to dość znacząca ingerencja w konstrukcję tego układu, ale co za tym idzie – przynosi satysfakcjonujące efekty. Tego typu modyfikacje układu wydechowego pozwalają uzyskać lepsze osiągi, dynamikę jazdy i niepowtarzalny dźwięk.

Aby osiągnąć zamierzone efekty, możesz zainwestować w różne elementy, ale także wymienić cały układ na sportowy. Sportowe układy wydechowe zwiększają dynamikę auta. Oczywiście tak zaawansowane zmiany należy powierzyć profesjonalnym mechanikom, którzy użyją najlepszej jakości elementów. Pamiętaj, że tylko profesjonalna ingerencja w układ wydechowy jest w stanie poprawić wydajność samochodu.

Modyfikacje układu wydechowego z RM Motors

RM Motors to producent układów wydechowych z kilkunastoletnią tradycją. W ofercie znajdziesz wszelkie niezbędne elementy, dzięki którym spersonalizujesz swoje auto. Są to najwyższej jakości produkty pod postacią: tłumików, downpipe, końcówek i systemów montażowych w trzech wersjach Sport, Hybrid i Exclusive.

Wszystkie elementy możesz dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Decydujesz o poziomie dźwięku, możesz wybrać końcówkę, a ponadto łatwo zamontujesz system bez spawania. Swoje auto możesz modyfikować na kilka sposobów:

  • Tłumik (tłumiki końcowe, tłumiki przelotowe) – to jeden z najważniejszych elementów układu wydechowego. Ma wpływ na efekty dźwiękowe, pojawiające się w czasie wydobywania się spalin z układu wydechowego. Dobrym pomysłem jest modyfikacja wydechu za pomocą tłumika RM Motors HYBRID. Istnieje tu wiele możliwości personalizacji, a mianowicie: dostosowanie odległości między końcówkami, wysunięcie końcówek czy też zmiana kąta ich pochylenia. Klient może dobrać sam końcówki.
  • Końcówki wydechu – w ofercie producenta znajdziesz także końcówkę wydechu. Są to niejako zewnętrzne elementy układu wydechowego. Znajdują się bowiem na końcu rur wydechowych. Ten element zdecydowanie wpływa na odbiór wizualny auta, nadając mu bardziej sportowego charakteru.
  • Downpipe – jest to komponent, który znajduje się tuż za kolektorem wydechowym. Kolektor wydechowy wraz z tłumikiem i katalizatorem pełni funkcję zmniejszenia ilości oraz prędkości wydostawania się spalin z układu. Downpipe możesz wymienić na taki o większej średnicy, co sprawi, że przepływ powietrza będzie większy i poprawi osiągi silnika.