Ile kosztuje serwisowanie Volvo?
Samochody

Ile kosztuje serwisowanie Volvo?

Szukając nowego auta, zawsze chcemy znaleźć model “nie do zdarcia”. Któż nie marzy o niezawodnym, bezawaryjnym samochodzie, który nie zna mechanika i nie psuje się na drodze? Choć każde auto należy traktować indywidualnie, to pewne jest, że nie istnieje takie, które dla każdego będzie idealne. Każdy z nas ma swoje oczekiwania, preferencje i potrzeby i tak naprawdę to nie jest zbyt ważne, jaki model i markę wybierzemy, gdyż od nas samych wiele zależy! Ważne jest między innymi, jak się z autem obchodzimy. Czy regularnie kontrolujemy stan płynów eksploatacyjnych, czy pilnujemy wszystkich przeglądów i serwisów…

Jak często należy przeprowadzać serwis Volvo?

Jest wiele rzeczy, o których musimy pamiętać, bo nawet mając niezawodne Volvo, trzeba mieć wszystko pod kontrolą. Jak często należy serwisować Volvo? Gdzie taki serwis się wykonuje i ile to kosztuje?

Niezależnie od tego, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby, zawsze musimy pamiętać, że w każdym aucie i w każdym modelu trzeba czasem wymieniać części. Jest to konieczne, chociażby dlatego, że niektóre części zużywają się szybciej. Są to zwłaszcza filtry, hamulce, panewki, uszczelki… W każdym samochodzie bez względu na model i markę trzeba też systematycznie kontrolować stan i poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych. Niezbędne są również regularne przeglądy i serwisy.

Regularne serwisy pozwalają utrzymać sprawność techniczną, idealny stan pojazdu oraz zachować najwyższą rynkową wartość. Częstotliwość serwisowania Volvo zależy w dużej mierze od konkretnego modelu, wersji silnika i wieku. Producenci zalecają jednak przeprowadzać je regularnie co roku lub co 20.000 – 30.000 kilometrów przebiegu. Regularne serwisy naszego samochodu wydłużają jego sprawność, żywotność i zmniejszają ilość usterek, a także obniżają koszty ewentualnych napraw w przyszłości.

Niezależny warsztat czy autoryzowany serwis Volvo Wielkopolska?

Choć nie ma przeciwwskazań do serwisowania auta w niezależnym warsztacie, to warto mieć na uwadze, że nie wszystkie placówki świadczą wysokiej jakości usługi. Serwis Volvo w niezależnym warsztacie samochodowym jest oczywiście możliwy i dopuszczalny, ale poziom usług jest bardzo zróżnicowany. Czy warto ryzykować i narażać się nawet na utratę gwarancji? My uważamy, że najlepiej od razu udać się do autoryzowanego serwisu ASO marki.

Dlaczego warto serwisować Volvo w autoryzowanym punkcie ASO? To proste i oczywiste! Chodzi o pewność i jakość usługi. Serwis Volvo Wielkopolska to autoryzowana stacja świadcząca usługi naprawy i konserwacji pojazdów. Pracują tam wyłącznie wyszkoleni fachowcy i mechanicy koncernu Volvo, którzy specjalizują się w naprawach i przeglądach tych właśnie samochodów. Specjaliści, którzy codziennie prowadzą Volvo, doskonale znają konstrukcję, specyfikę i budowę pojazdów. Możemy mieć zatem całkowitą pewność, że nasze Volvo będzie serwisowane rzetelnie i dobrze.

Ile kosztuje serwisowanie Volvo?

Jeśli wraz z zakupem Volvo zawarłeś też Umowę Serwisową, to możesz spać spokojnie. Twoje auto na pewno będzie serwisowane rzetelnie i dobrze – zgodnie ze zaleceniami producenta, przez przeszkolonych techników korzystających wyłącznie z oryginalnych części zamiennych. Jest wiele zalet takiego serwisu, lecz jedną z najważniejszych jest niewątpliwie atrakcyjna umowa, która przewiduje m.in. bezpłatną aktualizację oprogramowania i map, kontakt z osobistym technikiem serwisowym i kompleksowy przegląd szczegółowy. W zależności od roku produkcji i przebiegu samochodu dochodzą tu również dodatkowe czynności, takie jak np. wymiana płynów, piór wycieraczek, filtrów, klocków hamulcowych czy rozrządu. Kolejną zaletą jest możliwość otrzymania auta zastępczego na czas trwania przeglądu naszego samochodu.

Warto też wspomnieć o bardzo atrakcyjnej, ustalonej wcześniej cenie, która zależy od wybranego pakietu. Istnieją trzy warianty Umowy Serwisowej na nowe samochody Volvo:

  • Umowa Serwisowa na 3 lata – 6 400,00 zł brutto
  • Umowa Serwisowa na 4 lata – 9 900,00 zł brutto
  • Umowa Serwisowa na 5 lat – 11 900,00 zł brutto

Dzięki jednorazowej opłacie pokrywającej koszty pierwszych trzech, czterech lub pięciu przeglądów nie musisz się już martwić o koszty serwisu samochodu. Przez najbliższe lata możesz się cieszyć cudowną beztroską, niemal całkowicie wolną od dodatkowych kosztów.