leasing porównywarka
Leasing informacje

Porównywarka Leasingu – sposób na tańszy leasing.

Dla osób prowadzących działalność leasing to najlepsza forma finansowania zakupów dla firmy. Z leasingu możemy skorzystać zarówno w przypadku samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn i urządzeń. Wielu sprzedawców na miejscu zaoferuje nam finansowanie w firmie leasingowej z która współpracuje. Czy takie rozwiązanie jest jednak najlepsze?

  • Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ofert wielu leasingodawców i porównanie ich do siebie.
  • Istotne jest, aby porównać oferty o tych samych lub możliwie najbliżej zbliżonych parametrach.
  • W biznesie każda złotówka ma znaczenie, dlatego dobrze jest wybrać korzystną ofertę, aby nie przepłacać za leasing.

W przypadku leasingu operacyjnego możemy wybrać z ponad 15 różnych firm leasingowych na naszym rynku. Każda firma ma inne procedury, jedne mniej, a drugie bardziej korzystne dla leasingobiorcy. Dobrze jest unikać pełnych tabeli opłat i prowizji, aby zminimalizować koszty dodatkowe. W wielu przypadkach rata w jednej firmie może być minimalnie niższa, ale koszty dodatkowe znacząco wpłyną na nasz budżet. Warto również zweryfikować koszty ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia GAP. W przypadku ubezpieczenia GAP warto sprawdzić kalkulator GAP. W wielu ofertach mamy styczność z GAPem finansowym lub indeksowym. Lepiej jest dopytać jaki dokładnie GAP oferuje nam sprzedawca, gdyż tylko GAP fakturowy w pełni ochroni nas przed stratą finansową.

Sam leasing operacyjny możemy wybrać już dla firmy od pierwszego dnia jej otwarcia. Zwykle nie musimy się martwić dokumentami, gdyż znaczna większość firm pozwala nam na skorzystanie z leasingu w ramach procedury uproszczonej. W leasingu operacyjnym możemy sfinansować samochody osobowe nawet na 84 miesiące już z 1% wkładem własnym. W takiej sytuacji uzyskamy bardzo niską ratę, unikając przy tym zaangażowania większej ilości kapitału na start. Leasing operacyjny to również najlepsze rozwiązanie, aby zoptymalizować należne podatki.         W morzu różnych ofert łatwo jest zatonąć. Wybór złej oferty to często straty kilkuset złotych lub nawet kilku tysięcy złotych. Porównywarka leasingu to rozwiązanie, które pomoże Ci w kilku krokach wybrać najlepszą ofertę finansowania dla swojej firmy. Ekspert wykonuje pracę za Ciebie, sprawdza najlepsze oferty, porównuje je swoim fachowym okiem. Przez swoje doświadczenie łatwo odnajduje się w ofertach i o wiele szybciej znajduje najlepsze rozwiązania. Wystarczy kilka kliknięć, a przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert leasingu dla wybranych przez Ciebie parametrów finansowania.