zalety leasingu
Leasing informacje

Zalety leasingowania samochodu

Rozważając zalety leasingu, najczęściej mówi się o natychmiastowej dostępności auta. Samochody w takiej ofercie są najczęściej gotowe do przekazania klientowi. Ma to znaczenie w przypadku BMW, które charakteryzuje się bogatym wyposażeniem opcjonalnym. Dlatego, o ile nie decydujesz się na M pakiet, gotowa gama aut może pozwolić Ci o wiele prościej wybrać z kilku propozycji.

Kompleksowa obsługa

Samochód w leasingu do momentu wykupu jest własnością podmiotu finansującego. Sprawia to, że leasingodawca dba ze swojej strony o to, aby auto było ciągle w jak najlepszym stanie.

Niektórzy uważają to za wadę, ale korzystając z upustów i pakietów oferowanych przy zawarciu umowy, możesz wiele zaoszczędzić. W końcu każdy, kto kupuje nowy samochód, serwisuje go w ASO, wykupuje ubezpieczenie AC, zmienia na czas opony, oleje i filtry. Leasing dostępny w BMW może zapewnić Ci te usługi w niższej cenie.

Pierwszeństwo w kolejce

Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach trudno o auto dostępne od ręki. Szczególnie ma to miejsce w przypadku marek premium takich jak BMW. W takiej sytuacji w interesie leasingodawcy jest to, aby wynegocjować w Twoim imieniu warunki, dzięki którym przeniesiesz się w górę na liście oczekujących. Jest to ułatwienie, za które nie płacisz dodatkowo, nie musisz się o nie starać i działa na Twoją korzyść, nawet jeżeli o tym nie myślisz.

Trudności z odłożeniem pieniędzy

Wielu z nas nie ma nawyku oszczędzania pieniędzy, zwłaszcza gdy chodzi o kwotę potrzebną na zakup nowego samochodu. Niezależnie od tego jak dużo zarabiasz, pieniądze lubią się rozejść nie wiadomo kiedy i na co.

Inaczej jest w przypadku rachunków. Opłacamy je od zawsze i są powtarzającą się co miesiąc rutyną, która weszła nam w krew. Jeżeli zdecydujesz się na finansowanie samochodu przez leasing, dołożysz do swojej listy kolejny rachunek do zapłacenia. Jest to opcja o wiele wygodniejsza, która pozwala cieszyć się nowym autem bez radykalnej zmiany swoich przyzwyczajeń.

Inflacja i niskie stopy procentowe

Współcześnie sytuacja na rynkach finansowych zachęca nas do korzystania z kredytów. Z jednej strony mamy dużą inflację. Powoduje ona to, że gdybyś zdecydował się na zakup samochodu za gotówkę, oddaliłbyś moment, w którym byłbyś gotowy na finalizację transakcji. Pierwsze zaoszczędzone dziś pieniądze, byłyby w przyszłości o wiele mniej warte.

Z drugiej strony mamy niskie stopy procentowe, co sprawia, że kredyty, a także leasing, są o wiele tańsze niż kiedykolwiek. Sprawdź bmw leasing kalkulator, aby przekonać się, jakie dokładnie poniesiesz koszty związane z leasingiem.

Sprzedaż

Problemem związanym z posiadaniem drogiego auta w Polsce, jest jego sprzedaż. Rynek aut premium nie jest tak płynny jak kilkunastoletnich samochodów tańszych marek. Kupując BMW za gotówkę, możesz mieć później problem z jego odsprzedażą. Spotkasz się albo z wybrednymi kierowcami, poszukującymi używanego auta marzeń, albo z handlarzami chcącymi zmaksymalizować swój zysk za wszelką cenę.

Jeżeli skorzystasz z leasingu, po wygaśnięciu umowy będziesz mógł, sam zdecydować, co zrobisz. Wykupisz samochód i w dalszym ciągu będziesz go użytkował, albo przerzucisz trud sprzedaży na leasingodawcę. Niezależnie od podjętej decyzji, pozbędziesz się stresu, który zwykle towarzyszy odsprzedaży auta.

Cesja leasingu

W przypadku, gdybyś chciał lub musiał zrezygnować z posiadania samochodu, cesja leasingu jest najkorzystniejszą opcją pozbycia się auta. Ponosisz wtedy wyłącznie koszty związane z dotychczasowym korzystaniem z auta i nie pozostajesz obciążony kredytem lub pożyczką.