leasing wynajem
Leasing informacje Wynajem samochodów

Leasing czy wynajem aut – co bardziej opłaca się twojej firmie?

Sprawna flota samochodowa to podstawa funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy. Sfinansować ją można na kilka sposobów – w tym poprzez leasing oraz wynajem długoterminowy. Która z tych form jest lepsza?

Leasing i wynajem długoterminowy – dla kogo?

Wybór pomiędzy leasingiem a wynajmem długoterminowym uzależniony jest od różnych przesłanek, w tym od potrzeb danej firmy i jej finansowych możliwości. Leasing cieszy się wśród polskich przedsiębiorców dużą popularnością. Jest on dobrym rozwiązaniem dla tych firm, które po zakończeniu umowy chciałaby kupić samochody za preferencyjną cenę.  Ponadto dostępny jest w uproszczonych procedurach, np. dla firm, które dopiero rozpoczęły działalność. Wynajem długoterminowy, podobnie jak leasing, pozwala na korzystanie z auta bez konieczności ponoszenia wydatków na ubezpieczenie czy serwis, ale bez opcji zakupu samochodu po zakończeniu umowy. Jest powszechnie dostępną usługą, z której korzystać mogą właściciele firm w wielu polskich miastach, np. w Kielcach. Wypożyczalnia aut zwykle ma przygotowanych kilka propozycji pakietów biznesowych, co czyni ofertę niezwykle atrakcyjną. W sprawdzonych wypożyczalniach, takich jak m.in. iPanek, nie trzeba ograniczać się do wypożyczania konkretnej klasy samochodu, ilości i długości wynajmów. Warto też pamiętać, że wynajem długoterminowy wiąże się z licznymi dodatkowymi usługami – w zależności od konstrukcji umowy.

Leasing czy wynajem – co wybrać?

Decyzja o zawarciu umowy wynajmu długoterminowego lub leasingowej jest zdeterminowana głównie potrzebami danej firmy oraz jej możliwościami finansowymi. Stosowne kalkulacje każdy przedsiębiorca musi przeprowadzić we własnym zakresie. Dla jednej firmy bardziej opłacalny okaże się leasing, a dla innej wynajem. Bardzo ważne jest to, aby można było wybrać modele aut odpowiadające ich przeznaczeniu oraz profilowi działalności. Dobre wypożyczalnie oddają do dyspozycji klientów zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze czy SUV-y, co przekłada się na funkcjonalność firmowej floty.