samochód awaria
Leasing informacje

Zestaw ratunkowy w samochodzie

Jeśli miałbyś awarię na autostradzie, a nawet na wiejskiej drodze, większość samochodów jest wyposażona tylko w podnośnik i koło zapasowe lub zestaw do pompowania opon. Pomoże to tylko w przypadku uszkodzenia jednego koła.

Istnieje wiele wypróbowanych i przetestowanych narzędzi, gdy samochód się psuje. Zebraliśmy kilka wskazówek i pomysłów, które pomogą Ci zachować spokój pod presją.

Trójkąt ostrzegawczy

Jednym z najczęstszych wypadków drogowych jest zderzenie przejeżdżających pojazdów z pojazdami zaparkowanymi na poboczu drogi. Najlepszym sposobem zapobiegania tym wypadkom jest dostosowanie odległości pomiędzy pojazdami a w razie zauważenia takiej kolizji włączenie świateł awaryjnych. Pomoże to ostrzec innych kierowców o awarii i pozwolić na większą odległość między tobą a przejeżdżającym ruchem.

Latarka (z dodatkowymi bateriami)

Latarka jest jednym z najważniejszych elementów każdego zestawu ratunkowego. Pomaga, jeśli zmieniasz oponę na poboczu drogi lub próbujesz kogoś namierzyć, aby pomóc. Zaleca się pakowanie dodatkowych baterii, na wypadek gdyby te wewnątrz latarki nie działały lub zabrakło zasilania.

Zestaw opatrunkowy

Apteczki pierwszej pomocy są przydatne, jeśli bierzesz udział w drobnym wypadku. Większość zestawów jest wyposażona w gazę, bandaże, środki antyseptyczne i środki przeciwbólowe. Są to przydatne rzeczy, które należy mieć podczas wypadku drogowego.

Kable rozruchowe

Kable rozruchowe i latarki to dwa najczęściej używane elementy w zestawach awaryjnych. Martwa bateria jest mniejszym problemem w przypadku pary kabli rozruchowych w bagażniku.

Wodoodporny płaszcz

Każda awaria jest zła, ale konieczność zmiany przydrożnej opony w deszczu jest jeszcze bardziej gorsza. Podczas gdy wodoodporne ponczo nie uratuje Ci życia, z pewnością utrzyma cię na tyle sucho, aby ułatwić naprawy w deszczu.

Lina holownicza

Często w trudnych warunkach pogodowych samochody mogą utknąć na poboczu drogi. Ważne jest, aby przewozić pasy holownicze lub linę w przypadku, gdy towarzyszy nam inny kierowca i oferuje pomoc, lub jeśli jesteś osobą oferującą pomoc.

Samochodowy rozrusznik

Jeśli utkniesz w szczerym polu, wspomniane wcześniej kable rozruchowe stają się całkiem bezużyteczne, jeśli nie ma nikogo innego. W takim przypadku potrzebny będzie rozrusznik z własnym zasilaniem. Wiele rozruszników nie tylko działa jako wzmacniacz baterii, ale może być wyposażone w wbudowaną ładowarkę do telefonu i diodę LED.

Urządzenie wielofunkcyjne do szyb i pasów

urządzenie-do-wybijania-szyb-w-aucie

Droga ewakuacji z samochodu najczęściej prowadzi przez drzwi. Zdarza się, że są zablokowane i nie możemy opuścić samochodu. W tym celu warto mieć przy sobie takie urządzenie. Pozwala ono na rozcięcie pasów, które też mogą być zablokowane. Druga strona urządzenia pozwala na wybicie bocznej szyby.