auta poleasingowe
Finansowanie samochodu

Zakup auta poleasingowego na aukcji – wszystko co musisz wiedzieć

Zakup samochodu to spory wydatek, w szczególności gdy potrzebujemy więcej niż jeden, na przykład do wykorzystania we flocie firmowej. Z drugiej strony wybranie nowego egzemplarza prosto z salonu nie zawsze się opłaca, ze względu na szybką utratę wartości wielu popularnych marek. Jak zatem możemy otrzymać stosunkowo młode auto jednocześnie nie przepłacając za nie? Czy korzystanie z aukcji samochodów poleasingowych może nam pomóc w znalezieniu pojazdu dla siebie? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy kupić auto poleasingowe i co ten termin właściwie oznacza?

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Leasing jest często stosowaną strategią w sytuacji, gdy firma potrzebuje zakupić auta w większej ilości. Dzięki temu przedsiębiorstwo otrzymuje lepsze warunki, niż gdyby miało to miejsce w przypadku klasycznego kredytu. Bardzo dużym plusem leasingowania aut jest to, że po zakończeniu umowy klient ma możliwość albo wykupić pojazd, albo zrezygnować z niego i wziąć inny, nowy. Dzięki temu z jednej strony większość przedsiębiorstw jest w stanie w takim układzie utrzymać stosunkowo nową flotę, co zapewnia pracownikom bezpieczeństwo oraz pozwala uzyskać niższe koszty eksploatacyjne, a z drugiej strony regularnie na rynek aut używanych trafia wiele pojazdów w “średnim wieku”, które można kupić ze sporą zniżką.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Aukcje aut poleasingowych są dostępne dla każdego. Możemy z nich korzystać zarówno jako osoba prywatna, jak i w sytuacji gdy chcemy wybrać pojazd na firmę. W tym drugim przypadku możemy również odliczyć od zakupu VAT, ponieważ bez problemu otrzymamy fakturę na kupowany pojazd. Auta poleasingowe mają nad tymi ze skupu jedną dużą przewagę – kompletną historię, dzięki której wiemy jakie rzeczy są w samochodzie do naprawienia oraz w jakiej kondycji się on znajduje. Dzięki temu nie ryzykujemy nabrania się na ładnie przygotowany do sprzedaży egzemplarz, który po kilku dniach korzystania okazuje się być kompletnym wrakiem.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

W zasadzie na aukcjach samochodów poleasingowych jesteśmy w stanie znaleźć niemal wszystko, co jeździ po polskich drogach. Raczej nie znajdziemy tu aut luksusowych czy premium, chociaż czasem i taki kąsek może się trafić. Oczywiście istnieją marki bardziej popularne, do których zaliczyć możemy na pewno Skodę, Forda, Renault, Volkswagen czy BMW. Wiele modeli samochodów poleasingowych znajdziesz na stronie https://cararena.pl/aukcje-poleasingowe, gdzie w łatwy sposób można wyszukać pożądany model i szybko sprawdzić dostępność ofert.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Aukcje samochodów poleasingowych działają dokładnie tak samo, jak każde inne – liczy się nie tylko to, ile możemy zapłacić za pojazd, ale również nasze tempo reakcji. Jeżeli mamy upatrzony konkretny pojazd lepiej jest szybko podjąć się licytacji, ponieważ wtedy mamy największą szansę na zwycięstwo. Warto również dobrze sprawdzić samą aukcję przed przystąpieniem do niej, aby uniknąć oszustwa. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest po prostu korzystanie ze sprawdzonych stron i usług firm posiadających już doświadczenie w sprzedaży aut poleasingowych – wtedy ponosimy mniejsze ryzyko, że coś może pójść nie tak.