leasing samochodu
Leasing informacje

Leasing samochodu – co warto wiedzieć?

Kupno auta jest zazwyczaj dużym wydatkiem. Im samochód jest młodszy, im mniejszy ma przebieg oraz im lepszy posiada silnik, tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na pokrycie kosztów z oszczędności, warto skorzystać z zewnętrznej formy finansowania zakupu auta. Kredyt gotówkowy lub samochodowy z banku to niejedyne możliwości. Jest jeszcze leasing samochodu.

  • Leasing samochodu
  • Leasing samochodów używanych

Na czym właściwie polega leasing auta oraz leasing aut używanych? Czy warto wybrać leasing samochodów używanych? Co pomoże szybko sprawdzić raty leasingu?

leasing samochodu

Leasing samochodu

Obecnie, najbardziej powszechna forma kupna samochodu dla firm pod względem kosztowym i podatkowym, to leasing samochodowy. Umowa leasingu może obejmować zarówno nowy samochód, jak również używany do ośmiu lat. Okres procedury zależy od wielu czynników, natomiast przy uproszczonej procedurze nasz wniosek leasingowy może zostać zatwierdzony nawet już po kilku godzinach po jego złożeniu.

Leasing samochodu osobowego jest rozwiązaniem z którego chętnie korzysta coraz większa liczba osób. Można zdecydować się na nowy lub używany pojazd o różnych parametrach w zależności od preferencji danej osoby. W tym miejscu warto wspomnieć, że jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać firma działająca zaledwie jeden dzień.

Umowa leasingu auta charakteryzuje się wieloma zaletami. Wśród nich można wymienić m.in.: niską wpłatę własną, możliwość odliczenia podatku VAT, atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe, uproszczone procedury, korzystne rabaty, szybką decyzję leasingową, elastyczny okres spłaty (od kilkunastu miesięcy do kilku lat) oraz leasing samochodu w walutach PLN, EURO i innych. Chcesz szybko i wygodnie sprawdzić raty leasingu? W przypadku umowy leasingu przydatny okaże się kalkulator rat leasingu. Leasingobiorca do wyboru ma leasing operacyjny, leasing na kilometry oraz leasing z niską ratą. Dodajmy, że najczęściej wybieranym rodzajem leasingu przez klientów jest leasing operacyjny z wykupem po zakończeniu umowy. W przypadku leasingu operacyjnego, plusem jest możliwość obniżenia podatku poprzez zaliczenie raty do kosztu uzyskania przychodu.

leasing samochodu dostawczego

Leasing samochodów używanych

Interesuje Cie leasing samochody używane? Samochodem używanym nazywa się każdy samochód, który ma przynajmniej sześć miesięcy lub drugiego właściciela. Przy pierwszym właścicielu jakim jest salon samochodowy, który zarejestrował auto na siebie – spotkamy się z pojęciem samochodu demonstracyjnego, który traktowany jest jako nowe auto, jeżeli od daty produkcji nie minęło dwanaście miesięcy.

Jeżeli przedmiot leasingu, to samochód używany, najpierw sprawdzamy podatek VAT obowiązujący na wybranym prze nas pojeździe. Na terenie Polski można się spotkać ze stawką 23% VAT. Wówczas poleca się wzięcie samochodu w leasingu operacyjnym lub ze stawką ZW, czyli zwolnioną z VAT.