Karty paliwowe
Samochód w firmie

Karta paliwowa dla floty – jakie są jej korzyści?

Rosnące ceny paliw na stacjach sprawiają, że właściciele firm posiadających duże floty pojazdów muszą zmagać się z olbrzymimi wydatkami. Utrzymanie pojazdów staje się coraz droższe i może doprowadzić nawet do bankructwa. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy na paliwo. Jednym z najefektywniejszych narzędzi są karty paliwowe. Ten wyjątkowy środek płatniczy nie tylko pozwala zredukować koszty paliwa, ale również ułatwia kontrolę wydatków w firmie.

Czym jest karta paliwowa dla floty?

Karta paliwowa to narzędzie, które umożliwia bezgotówkowe płatności za tankowanie pojazdu, ale również wiele innych usług związanych z ich eksploatacją. Przy użyciu takiej karty można płacić za przejazdy płatnymi drogami, myjnię, a czasem nawet usługi serwisowe. Karty paliwowe są przeznaczone dla firm, które posiadają przynajmniej jeden pojazd w swojej ewidencji. Oznacza to, że z zalet kart paliwowych mogą skorzystać duże przedsiębiorstwa oraz niewielkie firmy. Karty paliwowe są najczęściej wydawane na auta, a nie na osobę. Umożliwia to więc korzystanie z takiej karty większej liczbie osób.

Zalety posiadania karty paliwowej z perspektywy właściciela firmy

Najważniejszą zaletą posiadania karty paliwowej, jest uprawnienie do tankowania po niższej cenie. Możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt groszy na litrze, co w perspektywie dużej ilości tankowań może zaowocować ogromnymi oszczędnościami. W zależności od oferty rabaty różnią się od siebie i mogą również obowiązywać na inne produkty ze stacji benzynowej. Dzięki wykorzystaniu narzędzia, jakim jest karta paliwowa Moyl zaoszczędzisz od 12 do nawet 25 groszy na litrze paliwa. Dodatkowo płatności za wszystkie tankowania są rozliczane w jednej zbiorczej fakturze, wystawianej raz w miesiącu. Ogranicza to więc koszty księgowości i zmniejsza liczbę zbędnej dokumentacji. Formalności związane z fakturowaniem są ograniczone do minimum, a za pomocą systemu możemy w każdym momencie monitorować wydatki. Wszystkie transakcje są bowiem wyświetlanie w systemie elektronicznym. Właściciel firmy może również użyć specjalnych narzędzi sterujących, związanych z kartą. Za ich pomocą może ustalić, w jakie dni będzie można korzystać z karty i co za jej pośrednictwem wolno kupić. Ułatwia to zarządzanie budżetem firmowy, ale przede wszystkim ogranicza ryzyko wystąpienia oszustwa ze strony pracownika.

Karta paliwowa dla małej firmy

Zalety użytkowania karty paliwowej z perspektyw kierowcy

Większość kierowców flotowych doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym jest karta paliwowa oraz jak wiele korzyści zapewnia. Przede wszystkim taka karta przyśpiesza proces tankowania. Nie trzeba bowiem czekać na wydanie faktury, a jedynie pobrać odpowiednie potwierdzenie. Kierowca nie musi ze sobą wozić dużej ilość gotówki, gdyż nie jest ona potrzebna do uiszczenia opłaty za tankowanie. Karty paliwowe udostępniają także często możliwość płatności za przejazdy płatnymi odcinkami dróg. Karty flotowe są więc dużym ułatwieniem dla kierowcy, który może z łatwością dokonywać bezpiecznych transakcji przy użyciu jednej karty, nie martwiąc się o zbędne formalności.

Czy warto zainwestować w kartę paliwową?

Karta paliwowa to idealne rozwiązanie dla właścicieli samochodów firmowych oraz flot transportowych. Wszystkie korzyści wynikające z korzystania z karty paliwowej zostały opisane w artykule: https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-nowoczesny-rodzaj-wsparcia-dla-floty-pojazdow, gdzie zwrócono uwagę na realną obniżkę paliwa w jednej z najpopularniejszych stacji benzynowych w Polsce. Dzięki wykorzystaniu karty paliwowej można z łatwością usprawnić proces zarządzania pojazdami w firmie oraz zapewnić komfort płatności kierowcom.