diesel daily iveco
Samochód w firmie

Model Daily, Iveco – najpopularniejszy dostawczak na rynku

Samochody Iveco są jednymi z najpopularniejszych dostawczaków na rynku. Producent oferuje różnorodne konfiguracje, w których można wybrać silniki napędzane mieszanką paliwowo-powietrzną czy nawet silniki typu diesel. Daily Iveco to pojazd, który w sposób bezkompromisowy dowozi określone towary w dane miejsca. Czym się dokładnie charakteryzuje?

Silnik o zapłonie samoczynnym typu diesel – Daily Iveco

Bardzo dużo mówi się o wzrastającym trendzie jakim jest zamontowywanie w samochodach dostawczych silników typu diesel. Daily Iveco jest dostawczakiem, który występuje w konfiguracji z tą wersją silnika. Z perspektywy przedsiębiorców diesel ma być oszczędniejszym i bardziej wydajniejszym silnikiem, który stosowany jest na długie trasy. Jak to się mówi potocznie – diesla lepiej nie odpalać na krótkie dystanse gdyż nie jest już tak ekonomiczny. Dla branży przewozowej krótkie dystanse są obce dlatego diesel może idealnie nadawać się na długodystansowe podróże przewozowe, które występują na co dzień w każdej firmie.

Sam model Iveco-Daily jest idealnym dostawczakiem, którego uwielbia wiele firm posiadających dziesiątki pojazdów służących do przewozu różnorodnych materiałów. Kluczem jest tutaj zwrotność, szybkość i ekonomia. Iveco Daily jest samochodem kompletnym, który z łatwością dowiezie sporą ilość towaru w dane miejsce. Jest pakowny przez co firmy mogą oszczędzać na kursach redukując ich ilość. Dodatkowo w przypadku Iveco ekonomia gra pierwsze skrzypce. Redukcja spalania paliwa jest większa z roku na roku – a to wszystko przez ciągle wzrastające ceny. Dzięki redukcji spalania paliwa nawet o kilka procent przewoźnicy mogą zaoszczędzić tysiące złotych nawet w skali miesiąca.

Podsumowanie

Wybór dobrego samochodu dostawczego często stanowi ciężki orzech do zgryzienia. Jednak w dzisiejszych czasach praktycznie każda firma przewozowa posiada choć jeden model Iveco Daily w swoim garażu. Świadczy to o jakości i renomie, której warto zaufać.