dostawczak
Informacje Samochód w firmie

Jak kupić używane auto dostawcze na firmę?

Samochód dostawczy to ogromne ułatwienie dla wielu firm. Przy wyborze takiego auta przedsiębiorcy kierują się rozmaitymi przesłankami. Zależy im przede wszystkim na tym, aby pojazd prasował do profilu konkretnej działalności i nie był zbyt drogi w utrzymaniu. Na co zatem powinni zwracać uwagę?

Jak sfinansować zakup auta dostawczego na firmę?

Istnieje kilka sposobów sfinansowania auta dostawczego na firmę. Spora część przedsiębiorców decyduje się na leasing, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Należy tu wspomnieć również o wynajmie długoterminowym, kredycie oraz nabyciu pojazdu za gotówkę. Najważniejsze jest to, aby wybrana metoda odpowiadała możliwościom finansowym danej firmy. Poza tym przedsiębiorcy powinni brać poprawkę również na kwestie podatkowe – wydatki na zakup auta dostawczego i jego utrzymania można wrzucić w firmowe koszty.

Jakie jest najlepsze auto dostawcze na firmę?

Klienci salonu Autoplaza przy wyborze używanego auta dostawczego na firmę kierują się praktycznymi przesłankami. Samochód musi przede wszystkim ułatwiać czynności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, dlatego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na ładowność auta czy sposób otwierania drzwi. Dostawczak powinien być maksymalnie funkcjonalny, a przy tym zapewniać kierowcy komfort i wygodę. Warto także sprawdzić, jak przedstawia się kwestia dostępności części. Ford Transit oraz inne popularne modele wypadają pod tym względem najlepiej, ponieważ łatwo dostać do nich niezbędne komponenty.

Gdzie kupić używane auto dostawcze na firmę?

W używane auta dostawcze przedsiębiorcy zaopatrują się głównie w komisach oraz salonach. Mniejsze zainteresowanie wzbudzają egzemplarze wystawiane na sprzedaż na giełdach samochodowych lub przez prywatnych sprzedawców. Najważniejsze jest to, aby dostawczak pochodził z pewnego źródła i miał dobrze udokumentowaną historię serwisową. Zakup w salonie mającym w ofercie używane samochody jest godny przemyślenia m.in. z racji na możliwość uzyskania specjalnej gwarancji udzielanej przez dealera.