holowanie pojazdów
Informacje Samochody

Holowanie pojazdów

Zdarzenie na drodze może przydarzyć się każdemu codziennie, których każdy uczestnik ruchu drogowego nie jest w stanie przewidzieć. Może być to kolizja, zderzenie z innym pojazdem lub awaria naszego pojazdu. Pomoc drogowa to opcja, którą możemy zorganizować we własnym zakresie w zależności od tego, gdzie i kiedy miało miejsce zdarzenie lub wezwać profesjonalną pomoc drogową, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Awarie, które wymagają profesjonalnej pomocy drogowej

Brak paliwa czy brak oleju to awarie, z którymi poradzimy sobie sami. Przypadków unieruchomienia auta na trasie może być bardzo wiele. Na niewielkie awarie wystarczy drugie auto, które bezpiecznie odholuje uszkodzony pojazd. W tej kwestii jesteśmy zdani na rodzinę albo znajomych, którzy zaoferują swoją pomoc. Są jednak takie sytuacje, które wymagają profesjonalnej pomocy i nie powinno się wówczas organizować holowania auta na własną rękę. Należą do nich między innymi:

  • uszkodzenie układu hamulcowego, 
  • uszkodzenie układu napędowego, 
  • stuki w zawieszeniu,
  • uszkodzenie pojazdu w wyniku zderzenie drogowego.

W wyżej wymienionych przypadkach nie powinno się holować auta z pomocą innego pojazdu, wskazana jest tutaj profesjonalna pomoc drogowa, po którą należy zadzwonić. Holowanie we własnym zakresie może to być przyczyną poważnego wypadku drogowego. Może to również prowadzić do pogorszenia stanu technicznego holowanego auta.

Auto holowanie – profesjonalna pomoc drogowa

Autopomoc oferowana przez profesjonalne podmioty obejmuje szereg zdarzeń i usług, często różnych w zależności od potrzeb czy wybranego pakietu. Przede wszystkim w skład takiej usługi wchodzi autoholowanie uszkodzonego auta bezpośrednio do warsztatu lub do miejsca wskazanego przez klienta. Zdarza się, że firmy tego typu oferują naprawę we własnym warsztacie, często z pominięciem kolejek i w trybie priorytetowym. Pomoc drogowa może również oferować pomoc doraźną, czyli dowieźć na miejsce brakujące paliwo, pomóc w wymianie koła lub w przypadku niewielkich usterek naprawić auto na miejscu. Laweta wyposażona jest również w miejsca pasażerów, zatem z pewnością uda się przetransportować w bezpieczne miejsce również pasażerów uszkodzonego auta.

Zdarzenia drogowe oraz awarie zawsze są dla kierowcy zaskoczeniem i nie sposób się na nie przygotować. Nawet regularnie przeglądane i konserwowane pojazdy ulegają niespodziewanym awariom. Pomoc drogowa może być elementem wykupionego pakietu ubezpieczeniowego, w który warto się zaopatrzyć. Jeśli jednak nie posiadamy takiego pakietu, warto mieć w przy sobie kontakt do sprawdzonej firmy oferującej całodobową pomoc drogową w naszej okolicy.