auto w firmie
Samochód w firmie

Jak kupić używane auto na firmę?

Sprawna flota odpowiadająca profilowi konkretnej działalności to jeden z podstawowych elementów funkcjonowania znacznej większości firm. Spora część przedsiębiorców decyduje się na zakup używanych pojazdów – za takim rozwiązaniem przemawiają głównie względy ekonomiczne.

Używane auto na firmę – jak wybrać najlepsze?

Jak podkreślają eksperci z salonu Używane Jak Nowe, wybór samochodu na firmę jest bardzo złożony i zależy od różnych czynników. Liczy się nie tylko marka i model, ale także źródło pochodzenia.  Wiele w tym momencie zależy od przeznaczenia pojazdu – jeśli przykładowo będzie on wykorzystywany do częstych i długich podróży, musi być stosunkowo niedrogi w utrzymaniu i zapewniać komfort kierowcy. Inne auta potrzebne są w przedsiębiorstwie budowlanym, a inne w firmie działającej w branży spożywczej etc. Oczywiście używany samochód musi mieć dobrze udokumentowaną historię serwisową i pochodzenie, a także mieć niezbyt duży przebieg. Najbardziej opłaca się celować w maksymalnie cztero- lub pięcioletnie egzemplarze, które nie są jeszcze zbyt mocno wyeksploatowane. Przy tej okazji należy wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o dostępności części zamiennych. Pod tym względem najlepiej wypadają popularne marki takie jak np. Honda. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie można bez problemu zaopatrzyć się w takie właśnie samochody.

Jak sfinansować zakup używanego auta na firmę?

Sposób finansowania zakupu używanego samochodu na firmę ma dla każdego przedsiębiorcy niebagatelne znaczenie – zwłaszcza jeśli dysponuje on ograniczonym budżetem. Rzecz jasna najkorzystniejszą opcją jest zakup auta za gotówkę, niemniej z rozmaitych względów nie zawsze to wchodzi w rachubę. Trzeba się wówczas zastanowić nad kredytem, leasingiem lub długoterminowym wynajmem samochodów. Poszczególne rozwiązania mają plusy i minusy – przedsiębiorca musi przeprowadzić niezbędne kalkulacje, aby sprawdzić, który z przedstawionych wariantów najbardziej mu odpowiada z finansowego punktu widzenia.