Flota aut firmowych sprzedana do skupu auto-skup24.pl
Finanse Samochód w firmie

Jak sprzedać flotę aut firmowych?

Flota służbowych pojazdów stanowi cenne oraz niezwykle ważny element każdego przedsiębiorstwa. To właśnie od jej sprawności, jak również dobrego stanu technicznego zależy kilka istotnych aspektów sprawnej pracy niemal całego układu i generacja tego w działaniu przedsiębiorstwa najważniejsze, czyli generowanie przychodów przekładających się następnie na zyski. Flota pojazdów jest ciągle eksploatowana w intensywny sposób, a zwykle już po upływie kilku lat jej stan techniczny ulega pogorszeniu. Istotne jest, iż tego stanu nie poprawi czy to serwisowanie pojazdów w ASO, czy też stosowanie oryginalnych części zamiast ich tańszych zamienników. W pewnym momencie firmową flotę należy wreszcie zmodernizować przez wymianę nawet tych najbardziej wyeksploatowanych pojazdów.

Sprzedaż aut poleasingowych

Przedsiębiorstwo, które sprawnie działa, ma w zasięgu środki, które może następnie przeznaczyć na zakup nowych i potrzebnych maszyn. Tylko istotne jest pytanie – co można zrobić z wysłużonymi jak dotychczas pojazdami? Ich sprzedaż w modelu detalicznym może okazać się trudnym rozwiązaniem, jeśli weźmie się pod uwagę stan pojazdów oraz ich ilość. Sprzedaż jednego z takich samochodów może stanowić długi czas oczekiwania na finalizację transakcji, a co, jeśli posiada się takich nawet 50 pojazdów?

Sprzedaż samochodów poleasingowych do skupu aut

Jednym z nowoczesnych problemów jest m.in. podjęcie próby sprzedaży całej firmowej floty. Od niedawna przedsiębiorcy w naszym kraju mogą dokonać sprzedaży jednocześnie całej posiadanej swojej floty firmowej bezpośrednio do profesjonalnego skupu aut. Ponadto największe takie skupy, które charakteryzują się ogólnopolskim zasięgiem, w swojej ofercie mają przygotowane dla klientów przystępne ceny, jednakże dysponują oni też wystarczającą ilością gotówki, żeby móc w sprawny sposób sfinalizować całą taką transakcję już od ręki. Jak wygląda sprzedaż floty do skupu auto-skup24.pl, który specjalizuje się w takich transakcjach? Zanim przystąpi się do sprzedaży to wartość rynkowa pojazdów jest najpierw wyceniana przez profesjonalnych oraz doświadczonych rzeczoznawców. Dzięki temu przedsiębiorca ma gwarancję, iż taka transakcja będzie dla niego jak najbardziej opłacalna.

Sprzedaż floty aut do skupu

Kwoty oferowane przez skupy aut przedsiębiorcom

Istotne jest, iż kwoty, które są oferowane przez skup są znacznie niższe w porównaniu do wartości rynkowej pojazdów. Nikt nie prowadzi skupu w celach hobbystycznych, zatem taki skup także musi przynosić zyski dla swoich właścicieli, co stanowi jedno z jego głównych zadań. Nieco niższa od wartości rynkowej cena jest rekompensowana poprzez szybkość prowadzonej danej transakcji, jak również cechuje się jej łatwym przebiegiem. Skup aut Pol-Cars to jeden z przykładów profesjonalnego skupu aut, który działa przez ogólnopolski zasięg. Oferuje on swoim klientom przystępne ceny i inne udogodnienia. Warto umówić się wcześniej na wycenę floty.