Sprzedaż floty aut Skup Aut Wejherowo
Samochód w firmie

Jak sprzedać flotę aut firmowych?

Sytuacje, w których firma decyduje się na sprzedaż swojej floty to dosyć częsty przypadek. Mogą być związane zarówno z nowym kierunkiem rozwoju, redukcją etatów czy wręcz przeciwnie, z rozszerzeniem działalności. Sprzedaż całej floty lub jej części może być również sposobem na szybki przypływ gotówki w chwilach kryzysu. Niezależnie od motywu, którym kieruje się firma jest to proces dosyć skomplikowany. Z pomocą mogą przyjść skupy aut, dzięki którym proces sprzedaży będzie dużo szybszy i nie będzie wymagał od nas tak dużego zaangażowania  jak samodzielna sprzedaż. Jak wygląda cała transakcja i dlaczego warto zdecydować się na usługi skupu aut dowiesz się czytając dalszą część tekstu.

Dlaczego warto zdecydować się na skup aut?

Samodzielna sprzedaż jednego auta to wcale nie taki prosty proces a co dopiero powiedzieć o całej flocie aut? Trzeba poświęcić sporo czasu na przygotowanie odpowiedniej oferty, wyczyszczenie samochodów oraz odbieranie telefonów z pytaniami od osób zainteresowanych naszymi pojazdami. Może zdarzyć się również tak, że nasza flota przez dłuższy czas nie znajdzie nabywcy, co jedyne „zamrozi” nasze finanse.  Sprzedaż floty do skupu rozwiązuje większość z tych problemów. Dla firm mających bazę w okolicach Wejherowa z taką pomocą przychodzi skupautwejherowo.pl – jako przykład firmy zajmującej się odkupem całych flot, możemy liczyć tutaj zarówno na uczciwą wycenę odpowiadającą stanowi faktycznemu aut jak i szybką wypłatę należności. Cały proces można zamknąć w przeciągu jednego dnia, co jest niezwykle atrakcyjne, szczególnie dla firm, które potrzebują szybkiego „zastrzyku” gotówki. Wykwalifikowani rzeczoznawcy ocenią wartość naszej floty jeszcze tego samego dnia, co nasze zgłoszenie chęci sprzedaży a należność zostanie nam wypłacona błyskawicznie w wybrany przez nas sposób: gotówką do ręki lub przelewem na konto.

Zawarcie umowy sprzedaży auta Skup Aut Wejherowo

Jakie auta firmowe można sprzedawać do skupów?

To, jaki rodzaj aut jest przyjmowany w skupie zależy do konkretnej firmy, jednak większość z nich skupuje każdy rodzaj pojazdów od motocykli poprzez samochody osobowe po pojazdy dostawcze i ciężarowe. Wiele skupów oferuje również możliwość sprzedaży czterokołowych, takich jak quady czy pojazdów specjalistycznych jak wózki widłowe i różnego rodzaju maszyny rolnicze.  Warto również zaznaczyć, że firmy tego typu nie skupują wyłącznie aut nowych, w pełni sprawnych technicznie. W www.skupautwejherowo.pl można sprzedaż zarówno auta sprawne jak i powypadkowe, uszkodzone a nawet przeznaczone do kasacji. Ponadto auto nie musi posiadać ważnego przeglądu technicznego, ubezpieczenia i zezwoleń. Jest to zatem ogromna szansa na szybkie pozbycie się części floty, która nie jest już tak sprawna jak dawniej.

Słowem podsumowania

Sprzedaż floty aut do skupu to rozwiązanie idealne dla każdego, kto ceni sobie szybkie i całkowicie bezproblemowe rozwiązania ograniczające wysiłek sprzedającego do absolutnego minimum. To nie tylko brak konieczności martwienia się o odpowiednio sformułowane ogłoszenie czy dobre przygotowanie aut ale i szereg udogodnień takich jak darmowy transport aut z siedziby firmy do skupu czy ograniczenie formalności do absolutnego minimum.