wynajem samochodów
Wynajem samochodów

Automatyczna wygoda, wynajem samochodów z automatyczną skrzynią biegów

Wypożyczalnia samochodu może się przydać w różnych okolicznościach. Może to być chwilowy brak własnego auta, spowodowany naprawą lub daleka podróż, w której przydaje się transport pod ręką. Czy w takich wypadkach opłaca się spojrzeć na wygodne rozwiązanie jakim jest samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Podróż w nowe miejsce obfituje w sytuacje niepewne. Odnalezienie właściwej drogi, zagraniczne przepisy ruchu drogowego i wyczucie nowego pojazdu, w takim położeniu mamy wystarczająco dużo na głowie. Wynajem samochodu z automatyczną skrzynią biegów, w przypadku długiej podróży pomaga skupić się na drodze i cieszyć się otoczeniem. Nawet ci, którzy posiadają samochód manualną skrzynią biegów, często decydują się na wypożyczenie pojazdu z automatyczną, wiedząc jak odciążające jest to rozwiązanie.

To prawda, że takie samochody są dużo bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych niż w Europie. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że w większości państw europejskich samochody z manualnym przełożeniem biegów są zazwyczaj tańsze i w zakupie i w ubezpieczeniu. Z tego powodu pojazdy automatyczne idealnie nadają się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy samochodu, jednocześnie będąc z daleko od własnych czterech kółek.

Klienci wypożyczalni samochodów mają różne preferencje dotyczące skrzyni biegów.

Dla tych, którzy korzystają z usług firm prowadzących wynajem samochodów, suvy są idealnym rozwiązaniem na długie podróże przez tereny pozamiejskie. Jeśli decydujemy się na jazdę w mieście idealny będzie mały samochód z automatyczną skrzynią biegów, w konieczności prowadzenia przez światła i korki.

Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, warto pamiętać o tym jak działa automatyczna skrzynia biegów. Pomimo zautomatyzowania procesu zmiany przełożeń, człowiek zachowuje pewna kontrolę nad pewnymi funkcjonalnościami. Jakimi?

P – Parking – Ta funkcja służy do parkowania. Po jej wybraniu samochód jest unieruchomiony. Należy jednak zwrócić uwagę, że oś jezdna pojazdu nadal ma możliwość obracania się. Dlatego zalecamy parkowanie hamulcem ręcznym, oprócz zablokowania samochodu wymienionym przełożeniem, pomoże to wydłużyć żywotność mechanizmu skrzyni biegów. Do tego, bez wyboru funkcji ,,P”, nie jest możliwe wyjęcie kluczyka

R – Wsteczny – umożliwia jazdę do tyłu. Światła cofania włączane są automatycznie.

N – Neutralny / Brak biegu – w tej pozycji samochód pracuje na biegu jałowym.

D – Napęd – Aby przełączyć do tego trybu z postoju, należy najpierw nacisnąć hamulec. Następnie, naciśnięcie pedału gazu sprawi, że samochód ruszy.

+ / – Lub M – Można go użyć podczas jazdy pod górę lub do określenia w jakiej liczbie obrotów na minutę system ma zmienić bieg. Można również wybrać tę opcję podczas wyprzedzania. Wszystkie inne operacje, jakie dokonujemy zwykle lewarkiem manualnej skrzyni biegów, przebiegają w zautomatyzowanym systemie. Na tym właśnie polega jej niezaprzeczalna zaleta. Uwalnia uwagę kierowcy i pozwala mu się całkowicie skupić na prowadzeniu samochodu. W przypadku, kiedy musi on dodatkowo używać zestawu słuchawkowego lub kontrolować przebieg trasy za pomocą systemu GPS, wypożyczenie auta z automatyczną skrzynią biegów będzie doskonałym i optymalnym rozwiązaniem.

Materiał przygotowany we współpracy z wypożyczalnią samochodów Comfortcar.