car sharing
Wynajem samochodów

Wynajem samochodu na minuty – używaj wtedy, kiedy potrzebujesz

Stosunkowo nowym sposobem na poruszanie się po mieście jest wynajem samochodu na minuty.

To świetne rozwiązanie, by używać samochodu tylko wtedy, kiedy jest on potrzebny, nic więc dziwnego, że wynajem na minuty zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Na czym to polega?

Możliwe, że wynajmowałeś już rower na minuty, albo przynajmniej wiesz, jak wygląda tego typu usługa. W podobny sposób o d jakiegoś czasu można w kilku większych polskich miastach wynająć samochód. Car-sharing, bo tak inaczej nazywa się ta popularna na zachodzie usługa, jest oferowany w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i w Trójmieście.

Podobnie jak w przypadku wynajmu rowerów, operator udostępnia klientom oznakowane samochody zaparkowane w różnych częściach miasta. System działa w oparciu o aplikację mobilną, w której użytkownicy rejestrują się, namierzają samochody i dokonują opłat.

Ile kosztuje wynajem samochodu na minuty?

Na całkowity koszt korzystania z usługi, składa się czas wypożyczenia oraz przebyte kilometry, a także ewentualny postój, kiedy użytkownik idzie po zakupy. Paliwo natomiast jest w cenie usługi.

Pierwsze dwie minuty służące na przygotowanie do jazdy są zazwyczaj darmowe, więc płacisz dopiero wtedy, kiedy ruszysz.

Kto wypożycza samochody na minuty?

Car-sharing jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym nie opłaca się utrzymywanie samochodu na co dzień i zwykle są klientami taksówek, od których są ekonomiczniejsze.

Czasem samochód jest potrzebny jedynie po to, by dojechać w konkretne miejsce, skąd wracamy po jakimś czasie innym środkiem transportu. Czasem potrzebujemy go tylko, by dojechać na imprezę, lotnisko i w innych podobnych okolicznościach.

System free-floating umożliwia wypożyczenie samochodu, skorzystanie z niego i pozostawienie tam, gdzie nam pasuje.

Wypopożyczanie samochodów na minuty, to usługa z przyszłością. Niewątpliwie będzie się rozwijać, ponieważ coraz więcej osób rezygnuje z posiadania własnego samochodu na co dzień.