carsharing
Wynajem samochodów

3 powody, dla których warto korzystać z carsharingu minutowego

System carsharingu umożliwia wynajęcie samochodu osobowego na minuty. Usługa ta będąca doskonałym przykładem ekonomii współdzielenia cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to zasługą jej wielu zalet.

Alternatywa dla własnego auta

Rozwiązania w zakresie usług transportowych umożliwiają użytkowanie samochodów bez konieczności kupowania ich na własność. Jest to bardzo wygodne – zwłaszcza że samochód przeciętnego Polaka większość czasu spędza na parkingu. Inna sprawa to taka, ze zakup auta oraz jego utrzymanie to kosztowna inwestycja. W systemie współdzielonych aut kierowca płaci za czas przejazdu i przejechane kilometry, nie ponosząc m.in. kosztów napraw, ubezpieczenia czy tankowania. Oszczędność czasu i pieniędzy to istotne przesłanki przemawiające za tym, aby wypożyczać samochody na minuty. Trójmiasto i inne największe ośrodki w Polsce to miejsca, gdzie z na ulicach przybywa współdzielonych pojazdów.

Prostota i wygoda

Jak podkreślają przedstawiciele wypożyczalni PANEK CarSharing, dla osób wypożyczających auta na minuty ogromne znaczenie mają uproszczone procedury. Aby korzystać z omawianej usługi, wystarczy zainstalować na smartfonie specjalną aplikację. Rejestracja w niej zajmuje dosłownie parę chwil, przy czym konieczne jest podanie swoich danych, przesłanie skanu ważnego prawa jazdy oraz podpięcie karty kredytowej. Wystarczy sprawdzić dostępność samochodów i odebrać wybrane auto w określonym punkcie. W tym celu nie trzeba kontaktować się z pracownikiem wypożyczalni – do uruchomienia pojazdu i zakończenia usługi służy aplikacja.

Aspekt ekologiczny

Aspekty ekologiczne to kolejna przesłanka, którą uwzględnia car sharing. Trójmiasto oraz inne największe miasta w Polsce borykają się z problemem korków i natężonego ruchu. W opinii ekspertów jeden współdzielony samochód jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut, co przekłada się na zmniejszenie ilości spalin emitowanych do środowiska. Jeden samochód jest użytkowany przez wielu kierowców, co wpływa na zrównoważony rozwój motoryzacji.