szkolenia pdr
Bezpieczeństwo

Profesjonalne szkolenie PDR – kilka słów o organizacji

Usuwanie wgnieceń w karoserii samochodu to swoisty temat – rzeka. Istnieje mnóstwo metod, umożliwiających pewne wygładzenie powierzchni auta i – co ważne – nie każdą w danej sytuacji da się zastosować. Kurs usuwania wgnieceń ma przygotować kursantów do wykonywania takiej pracy, co oznacza, że musi on zostać odpowiednio zorganizowany.

Na co może liczyć kursant?

Kurs usuwania wgnieceń trwa z reguły od 5 do 7 dni. Czas ten musi zostać odpowiednio zorganizowany. Profesjonalne firmy stawiają przede wszystkim, na:

1. Czas trwania kursu – zwykle kurs taki trwa około 45 godzin. Jeśli jest on rozciągnięty na 5 dni, łatwo policzyć, że kursant codziennie spędza na nauce 9 godzin (najczęściej lekcyjnych). Oczywiście czas ten jest podzielony zarówno na zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

2. Nocleg – niektóre firmy organizujące kursy oferują również noclegi. Nietrudno więc przeliczyć, że kursant otrzyma zakwaterowanie na cztery noce. Zwykle organizuje się je w przyległych hostelach, lub hotelach pracowniczych.

3. Posiłki – liczba posiłków w trakcie szkolenia to sprawa otwarta. Większość firm oferuje jeden ciepły posiłek, ale są też i takie podmioty, które oferują dwa, lub trzy posiłki.

4. Materiały szkoleniowe – w ramach kursu usuwania wgnieceń, kursant powinien otrzymać stosowne materiały szkoleniowe. Dobrze, jeśli może on je zabrać do domu po zakończeniu kursu. Mogą one mieć formę podręcznikową, lub cyfrową.

5. Wieczór integracyjny – możliwość zorganizowania jednego wieczoru integracyjnego to rzadkość wśród firm szkoleniowych, ale trzeba przyznać, że zdarzają się takie firmy, które na integrację stawiają. Wieczór taki jest organizowany zwykle na samym początku kursu.

6. Sprawdzian i certyfikat – to najmniej przyjemne elementy kursu. W niektórych firmach certyfikacja zależy od wyniku sprawdzianu. W innych wystarczy samo podejście do kursu.

Podsumowując, kurs PDR to nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz również szereg opcji dodatkowych, dzięki którym jego przebieg jest znacznie bardziej urozmaicony.

Artykuł powstał we współpracy z https://szkoleniepdr.pl