synchronizacja
Finanse

Automatyczna synchronizacja stanów magazynowych – funkcja, która wiele ułatwi

Żyjemy w czasach, kiedy każdego dnia musimy się mierzyć z natłokiem danych i informacji – tych, które trzeba przyjąć, przetworzyć albo przekazać dalej. Na szczęście w wielu zadaniach związanych z operowaniem danymi, wyręczają nas komputery i specjalnie skonfigurowane programy. Na taką właśnie pomoc mogą liczyć właściciele e-biznesów, dla których szybkie i skuteczne przetwarzanie informacji to klucz do sukcesu.

Automatyczna synchronizacja stanów w allegro, czyli pomocna dłoń

Platformy takie jak ErpBox, które pomagają e-przedsiębiorcom zarządzać internetową sprzedażą, to specjalne oprogramowania, złożone ze sporej ilości modułów. Dzięki temu ta sama platforma, ale w różny sposób skonfigurowana, może idealnie odpowiadać na potrzeby szerokiego grona klientów. Każdy właściciel e-biznesu, który decyduje się na skorzystanie z takiego wsparcia, wybiera dla siebie właśnie te moduły, które najbardziej mu się przydadzą. Te, które wyręczą go w tych zadaniach, których nie chce wykonywać sam albo z pomocą współpracowników.

Jednym z zadań, którego lubią pozbywać się osoby zarządzające wielokanałową sprzedażą internetową, jest synchronizacja informacji. Automatyczna aktualizacja danych sprzedażowych to funkcja, która pomaga zaoszczędzić wiele cennego czasu. Taki prezent mogą zafundować sobie ci użytkownicy platformy ErpBox, którzy prowadzą swój e-biznes dzięki profilom działającym za pośrednictwem:

  • serwisu Amazon
  • portalu Allegro
  • serwisu Ebay
  • całkowicie zintegrowanego z ErpBox sklepu internetowego.

Taki przydatny moduł, dedykowany e-przedsiębiorcom współpracującym z ErpBox, to kontrpropozycja w stosunku do innych systemów, które oferują podobne usługi, ale na mniej korzystnych zasadach. Żeby aktualizacja danych nie była nazywana „automatyczną” na wyrost, taki proces musi powtarzać się możliwie często. ErpBox aktualizuje dane dotyczące zamówień co 5 minut – to znaczy, że naprawdę na bieżąco sprawdza, co się zmieniło na poszczególnych kanałach sprzedażowych.

Równie ważne i potrzebne jest kontrolowanie tego, jak zamówienia klientów wpływają na stany magazynowe sklepów – bo od tego będzie zależeć to, czy będzie można obiecać szybką realizację kolejnych zamówień, dotyczących konkretnego rodzaju artykułów. Automatyczna synchronizacja stanów w allegro odbywa się maksymalnie co kwadrans, podobnie na Amazon i Ebay, a 3 razy częściej dla portali Subiekt i Enova. Z takim wsparciem można mieć pewność, że cały e-biznes działa sprawnie, że klienci nie zostaną wprowadzeni w błąd, a ich zamówienia nie opóźnią żadne kłopoty z zaopatrzeniem magazynu.

Zresztą ErpBox nie poprzestaje na tym – bierze na siebie także gromadzenie informacji o statusie już wysłanej paczki. Co godzinę sprawdza, czy dany towar, zamówiony na Allegro, Amazon czy Ebay został już wyslany. Ale i to nie wszystko, bo później jeszcze co trzy godziny sprawdza, co się dzieje z nadaną przesyłką, żeby zaktualizować jej status i tym samym poinformować klienta, co się aktualnie dzieje z jego rzeczami. A zadowolony klient to stały klient e-sklepu, dlatego warto mieć takiego pomocnika jak ErpBox.