bitcoin
Finanse

Bitcoin – co należy o nim wiedzieć?

Jeśli się zastanawiamy nad tym, czy warto zainwestować w bitcoin, to w pierwszej kolejności powinniśmy poznać wady oraz zalety tejże kryptowaluty. Zacznijmy od przyjemnych kwestii, a więc od zalet tej kryptowaluty. Pierwsza kwestia to na pewno wygoda użytkowania tej elektronicznej waluty. Kolejną zaletą jest brak konieczności korzystania z pośredników podczas transakcji. Możemy także liczyć na szybkość realizacji transakcji czy też na mechanizm obronny przez inflacją. Dla wielu osób jedna najważniejsze jest anonimowość.

Zalety i wady bitcoina

Bitcoiny przelane trafiają bardzo szybko na konto docelowe. Co więcej możemy się cieszyć sporym bezpieczeństwem takowej operacji. W przypadku obronnego mechanizmu bitcoina przed inflacją, jego zasoby się zwiększają jedynie do limitu wynoszącego 21 milionów (zajmuje to kilka lat). Poza tym, nie ma tutaj możliwości dodrukowania pieniędzy. Jest to stosowane w wielu państwach. Inwestorzy także wskazują, że bitcoiny dają w sieci anonimowość, co jest zaletą ogromną dla wielu użytkowników.

Wadami Bitcoina jest to, że razem ze wzrostem zainteresowania powstało bardzo dużo edukacyjnych stron, które promują jedynie zalety tejże waluty. W artykułach znajdziemy rzadko kiedy zagrożenia, które wynikają z użytkowania bitcoina, których nie należy pomijać. Nie są one poprzez instytucje państwowe kontrolowane, co wiązać się może z brakiem autorytetu waluty, jak i także jej stabilności. Np. Crypto Bank Opinie

Kryptowaluta ta podatna jest na spekulacje, z czym się należy liczyć. Dla wielu osób bitcoin jedynie jest spekulacyjną bańką, która pęknąć może dosłownie w każdej chwili. Spore wahania sprawiają tak naprawdę, że do czynienia mamy z niepewnością co co interesów swoich. Sprzedawcy również się boją, że bitcoiny stracą szybko na wartości.

Czy warto inwestować?

Inwestorzy, którzy pragną swoich sił spróbować w kryptowalutach zwracają z pewnością uwagę na wszelkie opinie naukowców, którzy swoje badania publikują w Internecie oraz w prasie. Naukowcy z Singapuru przykładowo stwierdzili, że wirtualne waluty są skorelowane nisko z inwestycyjnymi aktywami, które występują w formach tradycyjnych. Z tego wynika, że kryptowaluta może stanowić świetne uzupełnienie inwestycyjnego portfela.Jednak trzeba na względzie mieć fakt, że takowe tezy się odnoszą do przeszłości. Kryptowaluty w przyszłości są natomiast nieprzewidywalne, dlatego nie możemy być ich pewni całkowicie. Warto poszukać także opinie dotyczące bitcoin wśród innych użytkowników, którzy w tej strefie działają i to już od dłuższego czasu.