skup aut
Finanse Informacje

Czy warto oddać samochód do skupu aut? Odpowiadamy na pytania

Rozważasz oddanie pojazdu do skupu samochodów? Jesteś właścicielem niekompletnego lub szkodowego auta, którego nie warto naprawiać. A może szkoda Ci inwestować w swój stary samochód? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie odsprzedanie go do skupu aut, który przyjmie każdy pojazd, niezależnie od jego stanu. Szybko i sprawnie załatwisz uciążliwe formalności związane ze sprzedażą, a gotówkę otrzymasz do ręki. Zyskujesz na czasie – i nie tylko! Czy warto zatem oddać pojazd do skupu? W poniższym wpisie odpowiadamy na wszelkie pytania, związane z działalnością skupu samochodów.

Jakie samochody można oddać do skupu?

Pierwszą zaletą tego typu firm jest to, że skupy aut nie mają praktycznie żadnych ograniczeń odnośnie samochodów, które przyjmą do swojego punktu. W większości placówek możesz oddać każde auto – powypadkowe, poleasignowe, uszkodzone, używane, zabytkowe, dostawcze czy niekompletne.

Jeżeli chcesz oddać pojazd, który jest nieruchomy i nie masz jak dostarczyć go w wyznaczone miejsce skupy, aby uprościć dopięcie sprzedaży, oferują własny dojazd i transport pojazdu. Wystarczy skontaktować się ze pracownikiem skupu i ustalić czas i miejsce odbioru auta. Wszystkie formalności są wtedy załatwiane na miejscu, otrzymujesz także gotówkę do ręki. Skupy w tej kwestii chcą jak najbardziej ułatwić cały proces oddania samochodu z korzyścią dla klienta.  

Poszukujesz skupu aut w Otwocku? Kliknij: https://kupiewszystkieauta.pl/skup-aut-otwock/

W jaki sposób dokonuje się wyceny samochodu w skupie?

Wycena pojazdu jest ustalana przez pracowników skupu lub specjalistów i rzeczoznawców. W niektórych skupach ma to związek z wagi pojazdu, rocznikiem i marką – jednak nie zawsze tak jest. W profesjonalnych skupach samochodów, zajmujących się demontażem nie musisz obawiać się o nierzetelną wycenę. Oczywiście musisz mieć na uwadze, że cena pojazdu oferowana w skupie będzie niższa, niż jego wartość rynkowa. Jednakże pomyśl o czasie, który zaoszczędzasz na tego typu transakcji. Przygotowanie samochodu do sprzedaży jest bardzo czasochłonne i przeważnie trwa od kilku miesięcy, do nawet kilku lat.

Jak otrzymam pieniądze za samochód w skupie?

Skupy aut odkupują pojazdu od właściciela, załatwiając na własną rękę wszelkie formalności na miejscu. Kwotę możesz otrzymać od razu do ręki lub szybkim przelewem na konto. Najlepiej wybierając skup samochodu zawsze dopytać, czy oferuje gotówkę od ręki. Zwłaszcza jeżeli zależy Ci na szybkim spieniężeniu samochodu.

Poszukujesz skupu aut w Ząbkach? Kliknij: https://kupiewszystkieauta.pl/skup-aut-zabki/

Czy opłaca się oddawać auto do skupu?

Miej na uwadze, że sprzedaż samochodu w skupie aut zwalnia Cię z własnoręcznej sprzedaży auta np. poprzez portale i serwisy ogłoszeniowe. Przygotowanie takiego samochodu do sprzedaży jest niezwykle czasochłonne, zwłaszcza jeśli posiadasz niesprawne czy stare auto. Sprzedaż przez Internet może być trudna i trwać bardzo długo, w dodatku wymaga od Ciebie nieustannej mobilności, ponieważ potencjalni kupcy będą chcieli obejrzeć Twój samochód przed zakupem. Odbieranie takich telefonów również nie należy do najprzyjemniejszych. Skup aut nie jest dla każdego, ale z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla tych, którym:

  • zależy na szybkiej sprzedaży i otrzymaniu gotówki na miejscu,
  • chcą dokonać prostej i szybkiej sprzedaży, bez zbędnych formalności,
  • posiadają nieruchomy pojazd i nie mają możliwości transportu go w wyznaczone miejsce,
  • chcą szybko pozbyć się pojazdu, w którego nie warto inwestować,
  • liczą się z tym, że nie sprzedadzą pojazdu potencjalnemu klientowi ze względu na jego stan.

Gdzie oddać samochód do skupu?

Wiele skupów aut oferuje swoje usługi na terenie całej Polski, albo bezpośrednio na terenie danego województwa. Przeważnie w każdym miejscu w kraju w pobliżu znajdziesz jakiś działający skup aut.

Wiele skupów aut możesz wyszukać przez Internet. Możesz od razu zapoznać się z ofertą i zweryfikować, czy dany skup oferuje to, czego szukasz i czego potrzebujesz.  

Polecamy skup samochodów w Wołominie – kliknij!

źródło zdjęcia: freepik.com