skup samochodów
Finanse Informacje

Chcesz sprzedać stary samochód? Skup aut będzie idealny!

Jak wynika z badań w Polsce mało kierowców jeździ samochodami nowymi, salonowymi. Raczej kwitnie rynek wtórny. Również duża część kierowców jeździ dość starymi i już wyeksploatowanymi samochodami, które w każdym momencie mogą odmówić dalszego posłuszeństwa. Co wtedy zrobić? Trudno wyobrazić sobie, by takie auto miało wzięcie na portalach ogłoszeniowych. Świetnym pomysłem może okazać się pozostawienie go w jednym z samochodowych skupów.

Jak działają skupy aut?

W każdym większym mieście działa co najmniej kilka skupów aut. A to dlatego, że coraz więcej osób chce pozostawić swój pojazd właśnie w takim miejscu. To świetna alternatywa dla wszystkich kierowców, którzy posiadają wysłużony pojazd, który powoli odmawia posłuszeństwa, a my nie chcemy pompować kolejnych tysięcy w kilkunastoletnie auto.

Ponadto skup aut to podmiot, gdzie sprzedaż samochodu przebiega. Świetnym wyborem dla kierowców z Mazowsza będzie z pewnością skup samochodów Warszawa, który od lat jest liderem na rynku motoryzacyjnym w stolicy i jej najbliższych okolicach. Możemy zostawić tam każdego rodzaju auto: osobowe, ciężarowe – każdą markę i model. Dlatego jeśli posiadasz samochód przeznaczony do sprzedaży, najlepiej skontaktować się z firmą i ustalić warunki współpracy, najlepiej skorzystać z telefonu lub formularza kontaktowego. Podanie prawdziwych i szczegółowych informacji przyspieszy zdecydowanie całą transakcję.

Czy skup przyjmie rzeczywiście każde auto?

Skupy to prowadzone przez specjalistów z branży motoryzacyjnej podmioty, które zdają sobie sprawę jakiego rodzaju pojazdy zwykle trafiają w ich ręce. Tak naprawdę niemal każdy samochód zainteresuje przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność. Również uszkodzony czy powypadkowy, na którego w normalnej formie trudno byłoby znaleźć kupca. I jak wykazują statystyki, do skupów zazwyczaj trafiają właśnie samochody, w których zdiagnozowano jakieś nieprawidłowości, choć oczywiście można także sprzedać tam całkowicie sprawne auto.

Jaka cena za auto w skupie?

Cena za auto pozostawione w autoskupie będzie oczywiście niższa niż ta, którą otrzymamy na rynku. Pamiętajmy jednak, że w normalnych warunkach nie ma szans na tak szybką sprzedaż i załatwienie wszelkich formalności. Dlatego też skupy aut cieszą się tak dużą popularnością w całym kraju.

Czy mogę sprzedać auto pokolizyjne, uszkodzone czy rozbite?

Co ciekawe wiele skupów przyjmuje również samochodu uszkodzone, rozbite, powypadkowe czy skorodowane. Oczywiście. W tym momencie samochody jednak nie są przeznaczane do dalszej sprzedaży. Wszystkie sprawne części są wyciągane przez wykwalifikowanych pracowników i przeznaczone do sprzedaży części używanych. Pozostałości samochodu najczęściej lądują w firmie takiej jak Złomowanie aut Warszawa. Złomowanie to jedyna legalna metoda na wycofanie samochodu z obiegu. Trzeba pamiętać, że proces kasacji powinien być przeprowadzony przez wyspecjalizowaną i działającą zgodnie z przepisami prawa Stację Demontażu Pojazdów. Jedynie taka firma jest w stanie przygotować nam zaświadczenie, które pozwoli nam na wyrejestrowanie samochodu w urzędzie.