maszyny rolnicze leasing
Leasing informacje Leasing samochodów ciężarowych

Czy warto wziąć maszyny rolnicze w leasing?

Zakup maszyn rolniczych to bardzo duży wydatek, na który nie każdy, kto prowadzi produkcję rolną, jest w stanie sobie pozwolić. Aby móc prowadzić wydajną produkcję, najlepsze maszyny rolnicze są niezbędne. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest właśnie wzięcie maszyny w leasing. Jednak czy na pewno warto? Co powinniśmy o tym wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Leasing – co to takiego?

Leasing bardzo często jest mylony z kredytem czy pożyczką, a jest to jednak coś zupełnie innego. Najprościej mówiąc, leasing to jeden z umownych stosunków cywilnoprawnych. Polega on na tym, że jedna ze stron umowy przekazuje drugiej stronie prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien okres (który został określony w umowie), w zamian za ustalone ratalne opłaty. Warto również dodać, że zdecydowanie łatwiej uzyskać leasing, niż na przykład kredyt.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu?

Leasing charakteryzuje się wieloma zaletami. Jedną z nich jest przede wszystkim czas. Leasing możemy uzyskać na zdecydowanie krótszy czas niż np. kredyt. Co ciekawe, w większości firm leasingowych spotkamy się z ofertami, które zostały przygotowane pod potrzeby rolników. Są to specjalne oferty dla rolników, które biorą pod uwagę takie czynniki jak sezonowość, a także specyfika produkcji. Dzięki temu firma leasingowa wie na jakie raty, w jakiej wysokości, może sobie pozwolić rolnik. Mając te wszystkie informacje, firmy leasingowe są w stanie dobrać odpowiednią ofertę dla każdego rolnika.

Decydując się na leasing, spotkamy się także z niezbędnym minimum formalności. Do uzyskania leasingu konieczne są jedynie numery NIP, REGON, a także informacje pochodzące z CEIDG lub z KRS. W przypadku leasingu spotkamy się z dużo mniejszymi wymaganiami niż przy kredycie.

Wśród zalet leasingu trzeba również wymienić to, że możemy go uzyskać w bardzo krótkim czasie. Jego atutem jest także to, że mogą go uzyskać także młodzi rolnicy, którzy nie mają na start tak dużej sumy gotówki, którą mogliby zainwestować w gospodarstwo rolne. Warto dodać, że leasing nie ma zbyt dużego wpływu na zdolność kredytową.

Jak wziąć maszyny rolnicze w leasing?

Aby wziąć leasing maszyn rolniczych, przede wszystkim należy wybrać odpowiednie towarzystwo leasingowe, a następnie ustalić wszystkie szczegóły i warunki z doradcą. Po uzgodnieniu wszystkich warunków firma leasingowa kupuje ustalony sprzęt, a później przekazuje go rolnikowi w zamian za ustaloną ratalną opłatą.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, zdecydować warto zdecydować się na wzięcie maszyn rolniczych w leasing. Jest to także odpowiednie rozwiązanie dla młodych rolników, którzy nie mogą pozwolić sobie na wzięcie kredytów, a potrzebują sprzęt, który jest niezbędny do pracy na gospodarstwie. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję o leasingu, pamiętajmy, aby wybrać najlepszą firmę leasingową, w której uzyskamy dobre warunki leasingu. Eksperci z https://vleasing.pl od wielu lat pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu najlepszego finansowania.