czyszczenie karoserii
Informacje Samochody SUV

Preparaty do ochrony karoserii przed rdzą

Każdy kierowca powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że rdza to problem nie tylko natury estetycznej – rosnące ogniska korozji stopniowo przeżerają strukturę metalowych elementów konstrukcji samochodu, prowadząc do ich znacznego osłabienia. Dlatego warto poświęcić czas na regularne stosowanie odpowiednich preparatów ochronnych.

RUST STOP A

Preparaty marki RUST STOP dzielimy na dwa typy: A oraz B. Oba mają nieco inną formułę i konsystencję, przez co znajdują zastosowanie w innych sytuacjach.

– “RUST STOP A ma konsystencję rzadkiego płynu, dzięki czemu wykazuje bardzo dobre właściwości penetrujące – mówi przedstawiciel firmy RUST CHECK POLAND – Doskonale wnika w nawet drobne zakamarki i zabezpiecza wewnętrzne powierzchnie takich elementów jak profile przez bezpośrednim kontaktem z wilgocią, która może stać się przyczyną powstawania rdzy. Dociera tam, gdzie nie mogą dotrzeć inne, gęstsze substancje. Ponadto świetnie spisze się w zabezpieczeniu przed korozją złączy elektrycznych, czy śrub oraz jako środek eliminujący skrzypienie zawiasów i zapobiegający zamarzaniu zamków”.

W czasie kontaktu z wodą preparat emulguje ją i wypiera ze szczelin, nie pozwalając tym samym, by w kontakcie z nimi doszło do utlenienia powierzchni metalu. Wyparta woda po prostu wyparowuje z dala od miejsca, w których zastosowano preparat.

RUST STOP B

W przeciwieństwie do typu A, RUST STOP B jest gęstym preparatem, dedykowanym do zabezpieczenia antykorozyjnego elementów podwozia. Od innych preparatów o podobnym zastosowaniu odróżnia go fakt, że nie wymaga on gruntownego przygotowania powierzchni czy stosowania podkładów – jedyne, co musimy zrobić przed jego aplikacją, to umyć i osuszyć podwozie. Następnie cienką warstwą nakładamy preparat. RUST STOP B posiada właściwości wypierania wody i stabilność na utleniania, nie zawiera przy tym rozpuszczalników, bitumów ani wosku. Preparat występuje w kolorach czarny i bursztynowym.

Oba preparaty możemy zakupić w opakowaniach o pojemności 0,4, 4 i 18 litrów, w zależności od naszego zapotrzebowania. Pamiętajmy również, że oba preparaty powinny być stosowane zgodnie ze ścisłymi instrukcjami producenta. Przed ich aplikacją trzeba między innymi przygotować określone elementy samochodu (np. zdemontować osłony i nadkola, oczyścić podwozie), a także pamiętać, by preparaty nie miały styczności z niektórymi elementami, np. gumowymi uszczelkami. Dla zapewnienia trwałej ochrony antykorozyjnej aplikację preparatów RUST STOP należy powtarzać w regularnych odstępach czasu.