odzież robocza
Informacje

Odzież robocza a funkcjonalność i wygoda

Podczas wykonywania różnych prac remontowych, wykończeniowych, czy też budowlanych, niezbędna jest profesjonalna odzież robocza Mark the Helperktóra będzie wygodna, ale taż będzie zaopatrzona w wiele kieszeni, w których można schować różne narzędzia przydatne przy pracy. Jak wynika z przepisów BHP, to na pracodawcy ciąży zagwarantowanie pracownikom odpowiedniej odzieży roboczej. Dlatego też, zarówno firmy, jak i osoby prywatne wybierając tego typu odzież muszą być bardzo ostrożne, ponieważ wybór jest ogromny. Zatem, jak odpowiednio wybrać taką odzież?

Odzież robocza musi być funkcjonalna

Nie ulega wątpliwości, że funkcjonalność jest naprawdę bardzo ważna. W takim przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzi się uniwersalna odzież robocze, gdzie kieszenie oraz różne przegródki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby jak najbardziej ułatwiały pracę. Kieszenie muszą mieć odpowiednią wielkość i być umieszczone w odpowiednich miejscach. Dobrze, jeżeli będą one otwarte, ponieważ wówczas pracownik będzie miał ułatwiony dostęp do narzędzi takich jak na przykład miarki, czy też gwoździe. W odzieży takiej powinny znajdować się również kieszenie zamykane na mocny zamek, gdzie pracownik będzie mógł na przykład schować swój telefon. Ponadto, odzież robocza powinna mieć też chwyty i zawieszki, gdzie bez problemu będzie można przyczepić narzędzia pracy, takie jak młotek. Jeżeli odzież będzie tak wyposażona, to pracownikowi nie będzie potrzebny pas roboczy.

Kluczowa jest wygoda

Niestety prace budowlane i remontowe nie są łatwe, ponieważ wielokrotnie pracownicy muszą pracować nawet 10 godzin dziennie, a do tego wykonują ciężką pracę fizyczną. Na pewno nie pomagają w codziennych obowiązkach pracowniczych niewygodne spodnie robocze, które uwierają, wpijają się, przecierają się na kolanach, czy też opadają, przez co trzeba je ciągle podciągać, co przecież jest bardzo niewygodne, a do tego znacznie zmniejsza parametry ochronne takiej odzieży. Zatem, zanim zdecydujemy się na dane spodnie, to koniecznie trzeba je przymierzyć, tak aby móc wybrać takie, które będą odpowiednio pasowały zarówno jeżeli chodzi o rozmiar, jak również o materiał. Obowiązkowo musimy się upewnić, że w miejscach które są szczególnie narażone na uszkodzenia, są dodatkowe wzmocnienia, czy też podwójny szew. Musimy mieć na uwadze, że na wygodę takiej odzieży ma wpływ również gramatura i technika szycia, zatem warto wybrać materiału oddychające, gdyż ułatwiają one cyrkulację powietrza i odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu ciało jest suche, a komfort pracy zdecydowanie większy.