EMS franczyza
Informacje

Kiedy warto zdecydować się na franczyzę i otworzyć studio treningu EMS?

Obecnie coraz więcej osób jest zainteresowanych treningami EMS. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo dobra alternatywa dla standardowych treningów, która sprawi, że można uzyskać lepsze efekty i to w krótszym czasie. Popularność tej metody treningowej sprawia, że obecnie wielu przedsiębiorców korzysta z rozwiązania, jakim jest franczyza emsZatem, warto wiedzieć na czym konkretnie polegają te treningi i skąd bierze się ich popularność?

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS polega na tym, że wykorzystywana jest technologia elektrostymulacji mięśni, dzięki czemu podczas wykonywania ćwiczeń zaangażowane są różne partie mięśnie, w tym również te położone głębokie, które są niezwykle trudne w wyćwiczeniu. Trening ten aktywuje nawet do 90 procent całego aparatu mięśniowego, stąd jego niebywała skuteczność. Warto przy tym powiedzieć, że ta właśnie metoda treningowa, to swego rodzaju trening personalny, a co za tym idzie nad całym treningiem czuwa profesjonalny i doświadczony trener. Na pierwszym spotkaniu, przeprowadzany jest dokładny wywiad, na podstawie którego trener wybiera odpowiedni zestaw ćwiczeń na dane partie mięśniowe. Wówczas nie są stosowane żadne obciążenia, dlatego też ćwiczenia te są całkowicie bezpieczne dla kręgosłupa. Podczas wykonywania treningu, osoba ćwicząca zakłada specjalny strój, do którego podłączane są elektrony stykające się ze skórą. Podczas treningu EMS należy wykonywać ćwiczenia zalecone przez naszego trenera. Urządzenie do treningu EMS podczas ćwiczeń wysyła do mózgu odpowiednie impulsy elektryczne o indywidualnie dobranej częstotliwości. Mają one za zadanie aktywowanie danych partii mięśni i uzyskanie bardzo dobrych efektów. 

Jakie są największe zalety treningu EMS?

Zdecydowanie największymi zaletami, jakie wyróżnia trening EMS, jest czas trwania, jak również efektywność. Bardzo często z tej właśnie metody korzystają osoby zapracowane, które nie mają czasu na to, aby trenować długo. Efektywność treningu EMS jest spowodowana faktem, że stymulacja z wykorzystaniem elektrod, jest w stanie wywołać aż 150 razy więcej skurczów mięśniowych, niż dzieje nie to podczas wykonywania standardowego treningu. Podczas sesji treningowej, która trwa 20 minut, możemy spalić nawet 1200 kcal, dzięki czemu utrata wagi jest nawet 3 razy szybsza, niż pryz treningu tradycyjnym. Ogromną zaletą treningu EMS jest również to, że polega on na wykonaniu jedynie podstawowych ćwiczeń, dzięki czemu będzie on doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale również dla osób początkujących.