laptop dla dziecka
Finanse Informacje

Dlaczego warto kupić poleasingowy laptop dla dziecka?

Rodzice stojący przed decyzją o zakupie laptopa dla swoich pociech powinni poważnie zastanowić się nad zakupem urządzenia poleasingowego. Takie laptopy są często znacznie tańsze, a przy tym wydajniejsze niż nowe sprzęty w podobnej cenie. Stąd też opiekunowie, którzy zastanawiają się co wybrać, przeczytajcie o zaletach laptopów poleasingowych.

Wiodąca firma w Polsce sprzedająca używany sprzęt biznesowy to amso.pl z Krakowa. Posiadają oni w swojej ofercie całą gamę poleasingowych laptopów. Co ważne, ceny zaczynają się od około 500zł, za taką kwotę możemy mieć podstawowy laptop wyposażony w kamerę, wifi, dysk ssd oraz system. W zupełności wystarczająca konfiguracja do zdalnej nauki. Oczywiście im droższy sprzęt tym lepsze parametry będzie posiadać, ale za około 1000zł można otrzymać używany laptop lepszy bądź dorównujący nowym sprzętom z przedziału cenowego do 2500 zł. To oznacza olbrzymie oszczędności dla budżetu domowego.

Wydajność w świetnej cenie

Jednak, cena chociaż jest niezwykle ważnym aspektem, nie jest jedyną zaletą poleasingowego sprzętu komputerowego. Przede wszystkim takie laptopy to bardzo dobra jakość wykonania, wysokiej klasy podzespoły – w tym topowe procesory – oraz baterie wciąż wytrzymujące kilka godzin. To sprzęt z najwyższej półki, który przecież miał służyć w firmach, wymagających niezawodności. Stąd też kupują dla dziecka laptop biznesowy możemy być pewni, że nie kupimy czegoś co rozleci się po kilku miesiącach użytkowania.

A jeżeli już jesteśmy przy możliwej awaryjności to firmy handlujące komputerami poleasingowymi, są na takim poziomie, że bez problemu oferują dwunastomiesięczną gwarancję z możliwością rozszerzenia do nawet czterech lat. Tylko ktoś pewny tego co sprzedaje może pokusić się o taki krok. Realizowana gwarancja w maksymalnie 14 dni roboczych to również szybciej niż w serwisach nowego sprzętu. To kolejny aspekt o którym warto pamiętać, przy wyborze laptopa pod zdalne nauczanie. W końcu nikt chyba nie chce pozbawić swojego dziecka możliwości nauki przez ponad miesiąc?

Takie laptopy cechuje również oryginalny system Windows 10, system, za który w laptopach nowych trzeba by było zapłacić około pół tysiąca tutaj oferowany jest za znikomy procent tej ceny. Można zapytać, dlaczego? Ponieważ firma amso należy do oficjalnego programu Microsoftu, który umożliwia licencjonowanie używanych laptopów wcześniej wyposażonych w system za ułamek rynkowej ceny. To oznacza, że w/w cenie otrzymujemy już legalny system i klucz, tę legalność potwierdzający.

Nauka zdalna a sprzęt poleasingowy

Oczywiście takie laptopy zawierają w sobie wszystko co najważniejsze do nauki zdalnej. Lapotop poleasingowy to laptop z kamerą, mikrofonem, z ergonomiczną klawiaturą przystosowaną do wygodnego i szybkiego pisania, a to oznacza, że zdalna nauka będzie jeszcze wygodniejsza.

Koronawirus sprawił, że laptop stał się niemal niezbędnym narzędziem w nauce dla dzieci. Rodzice, którzy nie chcą przepłacać za nowy, często kiepskiej jakości sprzęt, na szczęście mają alternatywę. Prawdopodobnie najważniejsze jest jednak to, że kiedy nawet nasze dzieci powrócą do szkół laptop pozostanie i będzie można z niego korzystać jeszcze przez długie lata.