leasing
Leasing informacje

Leasing używanego auta – czy to się opłaca?

Leasing to rynku motoryzacyjnym bardzo popularna forma finansowania aut. Zazwyczaj korzystają z niej przedsiębiorcy, ale coraz częściej interesują się nią również osoby prywatne. Zazwyczaj kojarzona jest z nowymi samochodami, ale warto przypomnieć o tym, że przedmiotem umowy leasingowej może być także używany pojazd.

Leasing używanego auta – jak to wygląda w praktyce?

Leasing używanego samochodu jest praktycznie taki sam jak leasing nowego pojazdu. Podstawowa różnica pomiędzy nimi jest taka, że przedmiotem umowy w tym pierwszym przypadku jest pojazd z drugiej ręki. Jak nietrudno zgadnąć, znajduje to przełożenie na wysokość raty leasingowej – w przypadku używanych samochodów jest ona po prostu niższa. Każdy zapewne zetknął się z ogłoszeniami typu „Ford wyprzedaż poleasingowa”. Cechą charakterystyczną leasingu jest to, że po zakończeniu umowy leasingobiorca może wykupić samochód na preferencyjnych warunkach. Jeśli jednak nie zdecyduje się na ten krok, auto jest wystawiane na sprzedaż.

Leasing używanego auta – dlaczego warto?

W opinii klientów salonu Autoplaza jest kilka ważnych powodów, dla których w odniesieniu do używanych samochodów warto rozważyć leasing. Ford oraz inne popularne marki są najczęściej oferowane przez salony proponujące leasing używanych aut. Ma to sporo plusów, gdyż do takich samochodów łatwo dostać części zamienne, więc w razie awarii nie będzie większych problemów. Leasing używanego pojazdu jest świetną alternatywą nie tylko dla leasingu nowego samochodu, ale także zakupu go na własność – przemawiają za tym względy finansowe. To doskonały dowód na to, że można dostać do dyspozycji samochód na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych. Oferta w tym zakresie jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie propozycję odpowiadającą konkretnym potrzebom, jeżeli chodzi o cenę oraz zawartość. Decydując się na zawarcie umowy leasingowej, której przedmiotem jest używany pojazd, należy koniecznie zapoznać się z zasadami świadczenia usługi. Będą one inne w zależności od leasingodawcy.