kryptowaluty
Finanse

Od czego są zależne notowania kryptowalut?

Każda osoba, która chociażby od czasu do czasu sprawdza notowania kryptowalut, na pewno zauważyła, że ich cena potrafi być bardzo zmienna. Aktualne kursy kryptowalut niemal mogą się zmieniać co kilka sekund. W związku z tym, aby dokonać transakcji należy działać niezmiernie szybko, aby móc dokonać sprzedaży czy też kuna po identycznej cenie, która nas interesuje. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytania od czego są zależne poszczególne notowania kryptowalut?

Zmienne kursy kryptowalut

Na notowania kryptowalut – kryptowaluty.Expert bardzo duży wpływ ma popyt oraz podać. Jak wiemy z podstaw ekonomii – jeśli na dany produkt jest zainteresowanie, to jego cena wzrasta automatycznie. Jeśli z kolei zainteresowanie spada, to cena także mocno “pikuje” w dół. Tak samo właśnie kształtują się kursy kryptowalut. Popyt i podaż mają największy wpływ na cenę.

Co ciekawe aktualne kursy kryptowalut są zależne od wypowiedzi bardzo znanych osób. Jeśli na przykład znani politycy bądź też osoby znane ze świata finansów na temat danej kryptowaluty wypowiadają się, to ceny kryptowalut się zmieniają. Jeśli wypowiedzi te są pozytywne, to cena kryptowalut wzrasta, jeśli negatywne, to wartość kryptowalut znacznie spada.

Regulacje i bonusy

Tak naprawdę na notowania kryptowalut wpływ mają także liczne regulacje. Na początku kryptowaluty praktycznie nie podlegały żadnych regulacjom. Było to dla wielu osób korzystne. Jednak ostatnimi czasy rządy wielu państwa starają się rynek ten uregulować. Zatem zainteresowanie kryptowalutami u osób chcących zachować anonimowość spada. W związku z tym notowania kryptowalut także spadają.

Wpływ na kryptowaluty mają także bonusy. Jeśli klientowi proponuje się pewne bonusy, to zainteresowanie walutą wirtualną wzrasta i jej cena automatycznie także szybuje w górę.

Tak naprawdę to czynników, które wpływają na ceny kryptowalut jest znacznie więcej. Warto tutaj także wspomnieć o technicznych problemach giełd walutowych czy też o pojawieniu się całkiem nowych giełd. To tu właśnie ta ilość czynników, które mają wpływ bezpośredni na cenę kryptowalut sprawia, że cena ich się bardzo zmienia. Dlatego mówi się także, że inwestycje należą do niezmiernie ryzykownych. Dzięki temu mamy ogromną szansę na nich sporo zarobić. Oczywiście każdy inwestor powinien być świadom również możliwych strat. Dla każdego z nas powyższe informacje są niezmiernie ważne i warto wziąć je do serca. W innym wypadku możemy podczas inwestowania natrafić na niespodzianki, niekoniecznie miłe.