pomoc księgowej przy leasingu
Finansowanie samochodu Leasing informacje

Co podpowie księgowa gdy bierzesz leasing na auto, sprzęt?

Leasing to dość skomplikowany temat, który dla wielu stanowi kłopot. Zdarza się, że leasingobiorcy nie wiedzą jak wybrać odpowiedni lub w jaki sposób załatwić formalności. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonej księgowej.

Czym jest leasing, kto i na co można go wziąć?

Leasing jest rodzajem umowy między leasingobiorcą a leasingodawcą dotyczącą użytkowania określonego przedmiotu przez określony czas na zasadzie dzierżawy. Z tego powodu nie ma żadnego wpływu na zdolność kredytową. Jest to oferta skierowana do przedsiębiorców. Mogą z niego skorzystać firmy od pierwszego dnia działalności, jednak w porównaniu z działającymi dłużej przedsiębiorstwami mogą zapłacić wyższą opłatę wstępną. Najbardziej popularnym przedmiotem leasingu są samochody, jednak w leasing można wziąć także nieruchomości oraz sprzęty np. specjalistyczne maszyny, meble, oprogramowanie, sprzęt biurowy czy linie produkcyjne. Przedmiot leasingu nie jest własnością leasingobiorcy, a jedynie został oddany w jego użytek. Warto jednak podkreślić, że ma on możliwość wykupienia przedmiotu po okazyjnej cenie po zakończeniu umowy.

Jak księgowa może pomóc w leasingu?

Jak wspomniano wcześniej, kwestie związane z leasingiem dla wielu przedsiębiorców są bardzo skomplikowane. W związku z tym wielu z nich decyduje się na skorzystanie z pomocy księgowej. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu może ona przeprowadzić swojego klienta przez meandry wyboru leasingodawcy. Bardzo istotną kwestią, w której z pewnością pomoże doświadczone księgowa, jest to czy wzięcie leasingu w określonej sytuacji będzie korzystne dla klienta. Jeżeli nie – wskaże ona korzystniejsze opcje. Oprócz tego, że księgowa może pomóc zdecydować o leasingu, dodatkowo wiele biur rachunkowych oferuje swoim klientom opiekę podczas całego czasu trwania leasingu. Skorzystanie z pomocy księgowej przez leasingobiorcę niesie ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest ogromna oszczędność czasu, który klient musiałby przeznaczyć na zapoznanie się z ofertami leasingodawców oraz na szczegółowe ich porównanie. Dodatkowo jest to oszczędność pieniędzy, ponieważ specjaliści pomogą wybrać najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. Decydując się na fachową pomoc, mamy pewność, że leasing będzie idealnie dopasowany do potrzeb i możliwości leasingobiorcy. Dodatkową zaletą jest wyjaśnienie wszystkich nurtujących kwestii związanych z tą kwestią finansowania, co pomoże lepiej zrozumieć proces i czerpać z niego jak najwięcej korzyści. Ponadto księgowa może prowadzić księgowość danego przedsiębiorstwa i rozliczać leasing.

Jak wybrać księgową do spraw leasingu?

Na rynku znaleźć można wiele firm zajmujących się doradztwem leasingowym, a także biur rachunkowych posiadających taką usługę w swojej ofercie. Decydując się na wybór księgowej, warto pamiętać, aby wybrać firmę z dobrymi opiniami, najlepiej z polecania znajomych. Dobrym wyborem jest biuro lub osoba działająca na rynku od kilku bądź kilkunastu lat. Długi staż działania świadczy nie tylko o jej dużym doświadczeniu, ale i rzetelności oraz wysokiej jakości świadczonych usług. Dodatkowo należy sprawdzić kompetencje wybranej osoby w zakresie leasingu. Ważne jest, aby biuro miało szeroką ofertę – leasing operacyjny, finansowy oraz zwrotny. Dzięki temu możliwe będzie jak najlepsze dobranie formy leasingowania do sytuacji przedsiębiorstwa. Na rynku znaleźć można firmy, które specjalizują się w leasingu dla młodych przedsiębiorców. Warto skorzystać z ich porady, gdy rozpoczyna się swoją przygodę na rynku gospodarczym i potrzebuje się leasingu. Doświadczenie doradców pozwoli na znalezienie i uzyskanie najkorzystniejszego finansowania