złomowanie pojazdu
Informacje

Auto złomowanie na szrocie- zezłomuj swój pojazd i przestań płacić OC.

Niestety wizja płacenia OC za samochód, którym już się nie poruszamy i nie zamierzamy tego robić nie należy do najtańszych. W Polsce brak jest możliwości płacenia czasowego ubezpieczenia, a kwoty cały rok nie należą do niskich. Jeśli więc planujemy zakończyć eksploatację pojazdu dobrze zrobić to zawczasu, nim przyjdzie nam zapłacić kolejną ratę bądź przedłużyć polisę. Jak zrobić to legalnie korzystając z auto złomu?


Demontaż i kasacja pojazdu oraz skup aut na umowę.


Legalne wyrejestrowanie samochodu, które zwalnia nas z obowiązku płacenia OC może dokonać się różnymi drogami. Możemy to zrobić po jego utracie w skutek kradzieży po sprzedaży pojazdu, oraz właśnie po jego złomowaniu. Dokumentem, którego będzie wymagał od nas lokalny Wydział Komunikacji to zaświadczenie o demontażu auta. Jest on niezbędny do tego, aby móc dokonać tych czynności urzędowych związanych ze złomowaniem. Dobrze jest zadbać o wybór legalnie działającej firmy, która takowe zaświadczenia wydaje. Na rynku usług złomowania nie brak jest szemranych ofert, które w rzeczywistości okazują naciągać swoich klientów na usługi, które końcą się spisaniem umowy sprzedaży na dane “słupa”. Oczywiście umowa kupna – sprzedaży jak najbardziej wystarczy nam do tego, aby zakończyć polisę, ale aby uniknąć problemów w przyszłości, zweryfikujmy jej wiarygodność. Można to zrobić wybierając skupy aut, które spisują umowy na swoje dane firmowe, które w kilka chwil sprawdzimy korzystając z bazy przedsiębiorców CEIDG.


Wycena auta przy złomowaniu i skupie samochodów.


Ceny za pojazd przy złomowaniu są sezonowe i różne w czasie przez koniunkturę ceny metali. Bywa też tak, że ceny różnią się w zależności od lokalizacji. Często stawki za złomowanie aut na Śląsku z racji dużej konkurencji są nieco wyższe niż w innych województwach. Rzetelna wycena zależy w głównej mierze od tego ile waży dany samochód oraz jego kompletność. Zdarza się tak, że w przypadku auta nie kompletnego nie dostaniemy pełnej kwoty, bądź będziemy zmuszeni oddać go “za darmo”. Auto które złomujemy musi mieć wagę rzeczywistą taką jak ta w dowodzie rejestracyjnym z możliwą odchyłką o około 5-7%. Powinno również posiadać katalizator i silnik. O ewentualnej rozbieżności najlepiej poinformować firmę która będzie zajmować się kasacją pojazdu, aby uniknąć rozczarowania i móc się porozumieć przed przystąpieniem do tego procesu. Dobre firmy złomujące samochody starają się pomóc klientom i zawsze są w stanie zaproponować korzystne rozwiązania jeśli tylko jest taka możliwość.