Podnośniki koszowe Skyjack
Informacje

Podnośniki koszowe Skyjack – czym się wyróżniają?

Podnośnik koszowy jest przydatny w pracy na wysokościach, gdzie trudno byłoby się dostać z wykorzystaniem drabiny czy rusztowania. Ułatwia on pracę i zapewnia operatorom bezpieczeństwo. Czym się charakteryzują podnośniki koszowe Skyjack?

Podnośniki koszowe przydają się w wielu pracach na wysokościach, np. w budownictwie, przy wycince drzew, czy w energetyce. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Czym jest podnośnik koszowy?

Podnośnik jest urządzeniem dźwignicowym, zaliczanym do ruchomych podestów przejezdnych. Trudno wyobrazić sobie bez niego pracę na wysokościach, dlatego znajduje on zastosowanie w wielu branżach. Nowoczesne maszyny nie tylko umożliwiają pracę, ale też zapewniają pracownikom bezpieczeństwo. Największą popularnością cieszą się podnośniki koszowe, ponieważ są uniwersalne i mają szerokie zastosowanie. Można z nich korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podnośniki koszowe możemy podzielić ze względu na sposób przemieszczania lub budowę. 

Ze względu na sposób przemieszczania wyróżniamy:

  • podnośniki samojezdne, które mogą poruszać się samodzielnie. Są one dopuszczone do ruchu drogowego i służą przede wszystkim do przemieszczania się po powierzchniach gładkich. Natomiast w trudnych warunkach można wykorzystać podnośniki wyposażone w specjalne opony terenowe z napędem na cztery koła.
  • podnośniki montowane na podwoziu samochodowym, które można montować np. na pojazdach dostawczych, samochodach ciężarowych lub przyczepach. 

Ze względu na budowę wyróżniamy natomiast podnośniki: 

  • przegubowe – mają duży zasięg roboczy i zakres wykonywanych manewrów. Można stosować je w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp, ponieważ tego typu podnośnik nie musi być ustawiony bezpośrednio pod miejscem wykonywania pracy.
  • teleskopowe – składają się z jednego lub kilku członów, które wsuwają się jeden w drugi. Trzeba je ustawić bezpośrednio pod miejscem pracy.
  • nożycowe – mają ramiona, które krzyżują się ze sobą i unoszą kosz podczas prostowania.

Podnośniki koszowe Skyjack – co warto wiedzieć?

Podnośniki koszowe Skyjack idealnie sprawdzają się podczas pracy na wysokościach. Wszystkie modele mają poduszki powietrzne w kołach i platformach, a także układy antypoślizgowe. Dzięki temu zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Są one proste w użytkowaniu i konserwacji. Wyróżniają się też dużą trwałością. Świetnie sprawdzają się podczas pracy w trudnych warunkach, np. na wilgotnej, zanieczyszczonej lub zmrożonej powierzchni. Ich niewielkie wymiary oraz wytrzymałość sprawiają, że warto korzystać z nich podczas pracy na wysokościach.

Do czego służy podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe pozwalają na przemieszczanie osób na stanowiska robocze podczas wykonywania prac na wysokościach. Prace wykonuje się najczęściej z powierzchni roboczej kosza. Jest to więc bezpieczna alternatywa dla drabiny czy rusztowania. Podnośniki sprawdzają się podczas wykonywania różnego rodzaju prac, takich jak prace budowlane remontowe, czy montażowe. Dzięki nim można wykonywać pracy związane z montażem i konserwacją instalacji elektrycznych, np. sygnalizacji świetlnej. W firmach budowlanych i wykończeniowych świetnie sprawdzają się podczas tynkowania elewacji. Podnośniki są też wykorzystywane podczas instalacji wielkoformatowych, czy też podczas akcji prowadzonych przez strażaków. Podnośniki koszowe sprawdzają się też podczas prac ogrodniczych i porządkowych, np. podczas przycinania drzew czy mycia okien. Są to więc nowoczesne urządzenia, z których warto korzystać, pracując na wysokościach.