Import samochodów z USA 
Samochody

Aukcje samochodów w USA. Czy to się opłaca?

Nieustanne kalkulacje i obliczanie opłacalności są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Tyczy się to także nieco większych wydatków, takich jak na przykład kupno samochodu. W ostatnim czasie niezwykłą popularność zyskuje import samochodów z USA. Jednak czy możemy dopatrywać się w nim rozwiązania na zaoszczędzenie pieniędzy? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opowiadamy o opłacalności aukcji samochodowych w USA.

Jak wyglądają aukcje samochodowe w USA?

Do licytacji pojazdów należy się odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem jest ustalenie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na samochód. Co w przypadku, jeśli znajdziesz swój samochód marzeń? Czy będziesz chciał nieznacznie przekroczyć budżet na rzecz wymarzonego auta? Decyzja należy w stu procentach do Ciebie. Po ustaleniu budżetu wyszukujemy interesujące nas aukcje. Czasami możemy trafić na pięć interesujących aukcji, a czasami na piętnaście. Gdy zdecydujemy się na licytację, musimy uzbroić się w cierpliwość i stalowe nerwy — czasami nasze oferty są skutecznie przebijane przez innych kupujących. Jednak wygrana nie jest niemożliwa. Gdy uda nam się wylicytować auto za ustaloną wcześniej kwotę, czekamy na akceptację sprzedającego. Jeśli będzie on zadowolony z kwoty, za jaką sprzedał auto, nasza licytacja pomyślnie dobiegła końca. 

Aukcje samochodowe, a ich opłacalność.

Aukcje samochodowe oraz sprowadzenie aut z USA wciąż budzi liczne kontrowersje. Jednak czy słuszne? Okazuje się, że nie. Aukcje samochodowe są bezpieczne, lecz przede wszystkim opłacalne. Za pośrednictwem licytacji aut, możemy kupić samochód, którego cena rynkowa będzie kilkukrotnie niższa, niż cena podobnego modelu na polskim rynku. Aukcje oferują szereg modeli samochodów w przeróżnym stanie oraz najróżniejszych konfiguracjach. Co ważne, nawet kupując auto powypadkowe, które wymaga naprawy na miejscu, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przyjmuje się, że dzięki licytacjom aut jesteśmy w stanie zaoszczędzić od około 25% do nawet 35% rynkowej ceny podobnego modelu samochodu.

Samochód z aukcji — na lata, czy na lato?

Licytacje samochodowe są pełne maszyn, których wyśmienity stan jest czasami nadszarpnięty powypadkowym wyglądem. Wiele aut, które uległy uszkodzeniom posiadają mankament jedynie w postaci wizualnej. W zdecydowanej większości przypadków są to wady wymagające niewielkiego wkładu finansowego. Pamiętajmy jednak, że auto licytujemy w USA, a naprawiamy je w Polsce. Oznacza to, że relatywnie niski koszt wygranej licytacji, odpowiada niskiemu kosztowi naprawy w kraju. Dzięki temu nawet w przypadku sprzedaży auta możemy wyjść na przysłowiowe zero, a bardzo często nawet na spory plus. Zatem czy aukcje samochodów w USA są pełne aut na lato, czy może na lata? Z naszego doświadczenia wynika, że amerykańskie samochody sprawiają się fenomenalnie na polskich drogach, a żaden z właścicieli auta z USA nie może narzekać na jego opłacalność.

Import samochodów z USA  jest niezwykle opłacalnym przedsięwzięciem. Potwierdzenie tej tezy znajdujemy na każdym etapie nabywania amerykańskiego samochodu. Zarówno licytacja, import, jak i naprawa auta znacznie przewyższają opłacalnością zakup podobnego modelu na polskim rynku. Ostatecznie, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet ⅓ sumy, którą musielibyśmy wydać na amerykańską furę kupioną w Polsce.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu o aukcjach samochodowych w USA. Mamy nadzieję, że udało się nam potwierdzić ich opłacalność.