dom
Bezpieczeństwo

3 wskazówki, które pomogą ci zabezpieczyć twój dom przed włamaniem

Pozbawiony ochrony przeciwwłamaniowej dom jednorodzinny może stać się celem złodziei — szczególnie wtedy, gdy jego mieszkańców nie ma w domu. W jaki sposób można się przed tym uchronić? O co zadbać, by dom był bezpieczny?

Drzwi i okna antywłamaniowe

Zwykłe drzwi nie są dla złodzieja dużą przeszkodą. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku drzwi antywłamaniowych: im wyższa jest ich klasa, tym lepszą ochronę zapewniają. Takie drzwi są silnie wzmocnione, posiadają stalową konstrukcję i mocny, trwały zamek.

Podobnie działają okna przeciwwłamaniowe. Zwykłe okna można łatwo wybić, okna antywłamaniowe nie stłuką się nawet pod wpływem zastosowania różnych ciężkich narzędzi. Wszystko jest zasługą pancernej szyby o wzmocnionych okuciach. Złodzieje, mając do czynienia z trudnymi do pokonania oknami i drzwiami, prawdopodobnie zrezygnują z włamania.

System antywłamaniowy

System alarmowy w domu jest dość kosztowną inwestycją, jednak cechuje się również dużą skutecznością. Korzystając z pomocy specjalistów, możemy zainstalować w domu alarm, którego działanie opiera się na zastosowaniu czujników ruchu.

Osoby upoważnione, wchodząc do pomieszczeń, wpisują specjalny kod, który wyłącza alarm i sprawia, że można swobodnie wejść do wnętrza. Jeśli jednak zjawi się tam ktoś niepożądany, w całym budynku pojawi się głośny dźwięk, a informacja o włamaniu zostanie wysłana do firmy ochroniarskiej.

Monitoring

System kamer to doskonałe uzupełnienie zabezpieczeń. Możemy umieścić je zarówno w widocznych miejscach — np. przy drzwiach wejściowych — jak również w mniej widocznych, ustronnych zakamarkach. Zapisany obraz pomoże nam, jeśli dojdzie do włamania: łatwiej ustalimy przebieg zdarzenia i sprawcę przestępstwa.

Im więcej zabezpieczeń zastosujemy, tym mniejsze ryzyko, że spotka nas nieprzyjemna niespodzianka. Korzystając z wysokiej jakości systemów alarmowych możemy jednak zminimalizować ryzyko włamania praktycznie do zera. Warto rozważyć zamontowanie w swojej posiadłości przynajmniej jednego systemu chroniącego przed kradzieżą.