wynajem drukarek
Leasing sprzętu

Leasing drukarek i kserokopiarek – dlaczego warto?

Dziś trudno jest sobie wyobrazić pracę w jakimkolwiek biurze bez drukarki i kserokopiarki. Trzeba jednak przyznać, że zakup tego sprzętu nie należy do najtańszych. To spory problem zwłaszcza dla małych firm lub tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Na szczęście są rozwiązania, które pozwalają na nabycie sprzętu biurowego bez większych kosztów. Mowa tu leasingu.

Oszczędność pieniędzy

Wynajem drukarek i kserokopiarek wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jest to możliwość znacznej oszczędności środków finansowych. Pod tym kątem leasing jest znacznie lepszym rozwiązaniem w porównaniu z zakupem sprzętu biurowego na własność. Do dobre rozwiązanie zwłaszcza dla firm dopiero rozpoczynających działalność. Leasing pozwala na nabycie drukarki i kserokopiarki przy niskim nakładzie finansowym. Spłata dokonywana jest w niewielkich i równych miesięcznych ratach. Pozwala to nie tylko na planowanie wydatków w przyszłości, ale co ważne nie narusza zdolności kredytowej. Leasing bowiem jej nie obniża. Oznacza to, że firma bez problemu może w razie potrzeby zaciągnąć pożyczkę na inne wydatki.

Serwisowanie

Kolejną zaletą leasingu drukarek i kserokopiarek jest możliwość korzystania z pełnego serwisowania. Nie ma co ukrywać, że sprzęt biurowy ulega awariom. W przypadku posiadania drukarek czy kserokopiarek na własność może to oznaczać dodatkowe koszty związane z naprawą. Zwłaszcza jeśli minie już okres gwarancyjny. Leasing pozwala uniknąć niebezpieczeństwa związanego z dodatkowymi kosztami. Dzierżawa drukarek i kserokopiarek wiąże się z pełnym serwisowaniem tego sprzętu przez cały okres trwania umowy leasingowej. Co więcej, wiele firm oferuje sprzęt zastępczy w sytuacji, kiedy naprawy nie można dokonać na miejscu i potrwać może dłuższy czas. Jest to zatem nie tylko oszczędność pieniędzy na serwis i ewentualne naprawy, ale także zapewnienie ciągłości pracy. Właściciel nie musi się obawiać, że w przypadku awarii sprzętu biuro pozostanie bez drukarki czy kserokopiarki.

Praca w komfortowych warunkach

Leasing drukarek i kserokopiarek to także możliwość pracy na nowoczesnym sprzęcie. Firmy oferujące leasingu sprzętu biurowego posiadają w swojej ofercie urządzenia nowoczesne i zaawansowane. Często takie, na które mała firma nie mogłaby sobie po prostu pozwolić jeśli chciałaby taki sprzęt zakupić na własność. Co ważne, sprzęt ten jest stale i regularnie serwisowany i konserwowany. Daje to gwarancję możliwości korzystania ze sprzętu przez bardzo długi czas w sposób zupełnie bezawaryjny. Wszystko to wpływ na wysoki komfort pracy.