używane auto z salonu
Samochody

Używane auto z salonu – czy to się opłaca?

Liczba transakcji kupna-sprzedaży na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce rośnie z każdym kolejnym rokiem. Używane samochody cieszą się ogromną popularnością głównie ze względów finansowych – często można trafić na bardzo atrakcyjne cenowo okazje.

Od prywatnego sprzedawcy czy w salonie – gdzie kupić auto?

Najwięcej transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w naszym kraju zawieranych jest pomiędzy osobami prywatnymi. Za taką formą nabycia używanego auta przemawiają przede wszystkim różnorodność ofert i możliwość negocjowania cen. Warto jednak rozważyć zakup samochodu z drugiej ręki w salonie. Z reguły za taki pojazd trzeba zapłacić więcej niż za auto od prywatnego sprzedawcy, niemniej na korzyść tej inwestycji przemawia kilka istotnych aspektów. Dla klientów Honda Plaza kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo transakcji.

Używane auto z salonu – dlaczego warto?

Wymienić można wiele powodów, dla których opłaca się postawić na autosalon Honda lub salon specjalizujący się w sprzedaży aut innych marek. Wszystkie pojazdy wystawiane na sprzedaż przez sprawdzone i doświadczone salony są dokładnie sprawdzone zarówno pod kątem prawnym, jak i technicznym. Nabywca ma zatem pewność co do pochodzenia samochodu, może też sprawdzić informacje dotyczące jego historii serwisowej. Odpada tu ryzyko nabycia przysłowiowego kota w worku np. w postaci uszkodzonego lub pochodzącego z kradzieży auta. Poza tym w salonach oferowane są stosunkowo młode samochody sygnowane markami znanych koncernów motoryzacyjnych.

Używane auto z salonu – kupuj z gwarancją!

Jedną z największych zalet używanych samochodów z salonów jest to, że sprzedawcy udzielają na nie specjalnej gwarancji serwisowej zwanej też gwarancją dealera. Nie należy jej utożsamiać z gwarancją producenta, gdyż są to dwie odrębne umowy. Gwarancja dealera obejmuje wybrane usterki niektórych komponentów auta, które można bezpłatnie naprawić w warsztatach wskazanych w umowie przez sprzedawcę. Tego typu gwarancja obowiązuje średnio przez pół roku od daty zakupu.