Abarth
Informacje

Sportowy szyk: Abarth Anniversario

70 lat to spory kawał historii – zwłaszcza w branży motoryzacyjnej. Przez ten czas można wpaść na fantastyczne pomysły, które z innowacyjnych stawały się powszechne i pożądane lub na stałe zagościć zbiorowej wyobraźni branży jako wzór godny naśladowania. Można również, jak zrobił to Abarth, prześcignąć konkurencję i sprezentować kierowcom samochody marzeń.

Anniversario – godny reprezentant marki

Abarth to marka doskonale znana wielbicielom sportowej jazy. Każdy, kto choć raz miał przyjemność zasiąść za kierownicą tej podrasowanej „pięćsetki”, natychmiast nabierał ochoty na więcej. Koncern wpisał się do historii motoryzacji jako ten, który w sposób bezkompromisowy stawiał na dynamikę – do dziś zresztą pozostaje jednym z liderów w kwestii osiągów. Tak długa obecność na rynku motoryzacyjnym zachęca do powieszania sobie poprzeczki coraz wyżej. Gdy więc Abarth zbliżał się do świętowania 70. lat swojego istnienia, postawił na nowość: Anniversario.

Limitowana wersja przyjemności

Abarth Anniversario to nowa wersja sportowego Fiata 500, który pojawił się na rynku z okazji 70. urodzin marki. W rzeczywistości jest to podrasowana wersja modelu 695, którą udoskonalono zarówno w kwestii designu, jak i wyposażenia. Ten miejski samochód przypomina swój pierwowzór wyłącznie z zewnątrz. Dzięki sprytnie dopasowanym detalom oraz oryginalnej kolorystyce przeobraża się w rasowe auto rajdowe. Wystarczyło już tylko nieco poprawić konstrukcję i tym samym realnie wesprzeć kierowcę w zdobywaniu lepszych osiągów, aby wypuścić na drogi godnego reprezentanta marki. Przygodę ze sportem Abarth rozpoczął już ponad 70. lat temu. Do chwili obecnej nie zmieniło się wiele, zwłaszcza, jeśli mowa o dynamice: ta pozostaje niezmiennie na pierwszym miejscu – a Anniversario tylko to potwierdza!