Suzuki Swift
Samochody

Suzuki Swift – cena jest dobra, ale to inne zalety przekonają Cię do zakupu tego samochodu

Suzuki Swift to dla wielu osób idealny samochód miejski. Kolejne generacje tego modelu tylko ugruntowały pozycję japońskiego producenta w segmencie B. Najnowsza odsłona Swifta jest znakomicie wyceniona, oferuje bogate wyposażenie, a przy tym jest dostępna zarówno w wersji dla szukających oszczędności, jak i emocji. Dowiedz się więcej o Suzuki Swift i przekonaj się, że to prawdopodobnie najlepszy samochód miejski dostępny na rynku.

Suzuki Swift Hybrid

Zacznijmy od hybrydowej wersji Suzuki Swift. Japoński producent zastosował tutaj dobrze znaną i chwaloną przez użytkowników technologię mild hybrid, czyli tzw. „miękką hybrydę”. Swift w tym wariancie jest napędzany silnikiem benzynowym 1.2 DUALJET wspomaganym przez generator elektryczny ISG dodatkową mocą i momentem obrotowym.

W efekcie samochód wyraźnie zyskuje na dynamice, zużywając przy tym mniej paliwa i emitując mniej spalin do atmosfery. Warto zauważyć, że średni apetyt silnika na benzynę w trybie mieszanym to zaledwie 4,3 litra na 100 kilometrów.

Tak niskie zużycie paliwa tłumaczy, dlaczego japoński producent wciąż nie wprowadził do oferty elektrycznego Suzuki Swift. Nie ma po prostu takiej potrzeby, skoro już dziś możemy wybrać bardzo tani w eksploatacji i przyjazny środowisku samochód miejski.

Suzuki Swift Sport Hybrid

Napęd hybrydowy kojarzy Ci się wyłącznie z oszczędnościami i ekologią? W takim razie koniecznie musisz umówić się na jazdę testową Suzuki Swift Sport Hybrid. W tym wariancie napędu miejski Japończyk mocno zaskoczy Cię dynamiką.

Suzuki Swift Sport Hybrid jest napędzany silnikiem benzynowym 1.4 BOOSTERJET o mocy 129 KM, który rozwija 235 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z generatorem elektrycznym ISG daje to gwarancję znakomitych osiągów.

Swift w tej wersji napędu przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 9,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi do 220 km/h. Prawdziwy miejski hot-hatch!

Dodajmy, że Swift najnowszej generacji wciąż zachwyca właściwościami jezdnymi. Auto prowadzi się jak po sznurku, co szczególnie docenisz podczas dynamicznego wchodzenia w zakręty.

Bogate wyposażenie

Suzuki Swift Hybrid i Sport Hybrid jest dostępny w kilku wariantach wyposażenia. Naprawdę warto dopłacić do najwyższej Premium Plus, ponieważ różnica cenowa w stosunku do wersji podstawowej jest niewielka. W zamian dostaniesz takie elementy wyposażenia, jak 16-calowe felgi aluminiowe, układ reagowania przedkolizyjnego Dual Sensor Brake czy interaktywny system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym.

Sprawdź cenę Suzuki Swift

Ostatecznym argumentem przemawiającym za zakupem Suzuki Swift jest atrakcyjna cena. Po indywidualną ofertę zgłoś się do doradcy autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki, posiadającego salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i w nowej lokalizacji w Warszawie przy al. Jerozolimskich 217.

Zapytaj doradcę o aktualne promocje na Suzuki Swift, w tym obejmujące specjalne warunki finansowania zakupu czy atrakcyjny program obsługi serwisowej.