Ford
Samochody

Czy używanego Forda opłaca się kupić w salonie?

Ford to jedna z najpopularniejszych marek samochód – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zapotrzebowanie na używane egzemplarze jest wśród rodzimych kierowców bardzo duże, przy czym odnosi się to nie tylko do osobowych modeli.

Używany Ford – nie tylko od prywatnego sprzedawcy

Na wtórnym rynku motoryzacyjnym w naszym kraju najwięcej transakcji jest zawieranych pomiędzy osobami prywatnymi. Używanego Forda można jednak kupić również i w salonie, który ma swojej ofercie samochody z drugiej ręki. Bardzo ważne jest to, aby wybrany dealer Forda był sprawdzonym i doświadczonym sprzedawcą cieszącym się zaufaniem klientów. Oczywiście jego oferta powinna odpowiadać konkretnym wymogom pod względem ceny i zawartości.

Używany Ford z salonu – dlaczego warto?

Jak podkreślają klienci salonu Autoplaza, zakup używanego Forda w takim miejscu kalkuluje się z paru powodów. Najlepsi dealerzy wystawiają na sprzedaż wyłącznie takie samochody, których stan techniczny i prawny nie wzbudza żadnych zastrzeżeń oraz jest dokładnie udokumentowany. Wszystkie auta są sprawdzane pod tym właśnie kątem. Co prawda na ogół kosztują więcej niż pojazdy sprzedawane przez prywatne osoby, ale nie ma ryzyka nabycia przysłowiowego kota w worku. Salony, które specjalizują się w autach marki Ford, mają dla nabywców sporo interesujących propozycji, dzięki czemu stosunkowo łatwo znaleźć odpowiedni samochód. Dodatkową zachętą jest gwarancja na używany samochód obejmująca usterki niektórych komponentów. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta. Dealer nie ma obowiązku jej udzielenia oraz sam kształtuje warunki takiej umowy.

Amerykański koncern Ford ma w swej ofercie sporo znanych i cenionych od lat modeli samochodów, które występują w różnych wersjach wyposażeniowych i wariantach silnikowych. Renomowany salon to idealne miejsce na zakup używanego Forda z racji na liczne korzyści wynikające z takiej współpracy. Warto zainwestować w auto, które posłuży jeszcze przez co najmniej parę lat.