najlepsze kosmetyki samochodowe
Informacje

Najlepsze kosmetyki samochodowe – które z nich są niezbędne?

Istnieją niezbędne kosmetyki samochodowe, które każda osoba powinna posiadać! W rozległym temacie pielęgnacji samochodu łatwo się pogubić. Chemia samochodowa może być różna – od szamponów, przez woski, pasty polerskie, glinki, aż po preparaty do kokpitu i szyb. Ten poradnik pomoże Ci zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty, bez wydawania mnóstwa pieniędzy na zbędne rzeczy. Dzięki temu poradnikowi zrozumiesz podstawy pielęgnacji samochodu i dowiesz się, jak sprawić, by Twój samochód lśnił. Dowiesz się, kiedy i jak rozbudowywać swój zestaw kosmetyków samochodowych oraz jakich akcesoriów używać. Znajdziesz tu również odpowiedź na pytanie: Kosmetyka samochodowa w środku – jak zrobić to samemu? Zadbany i czysty pojazd zwiększy komfort Twojego użytkowania.

Kosmetyki samochodowe do czyszczenia zewnętrznej części samochodu

O wygląd zewnętrzny samochodu dbamy zazwyczaj z dwóch powodów. Aby jak najdłużej utrzymać lakier w dobrej kondycji, bez konieczności skomplikowanej regeneracji, oraz aby nadać samochodowi jak najlepszy wygląd. Proces korozji można spowolnić poprzez regularne usuwanie zabrudzeń, szczególnie zimą, gdy polskie drogi są słone.

Szampony samochodowe powinny znaleźć się w każdym zestawie do pielęgnacji samochodu. Z ich pomocą można regularnie czyścić samochód. Są delikatne, skuteczne i proste w użyciu. Wystarczy wymieszać składniki z wodą, a następnie użyć miękkiej gąbki.

Wosk jest drugim najczęściej stosowanym preparatem. Tworzy on barierę ochronną, która działa jak blokada przed kurzem. Dzięki niemu samochód bardziej lśni i dłużej się utrzymuje. Lakier jest też bardziej odporny na zarysowania. Szampon z woskiem może być również stosowany w formie koncentratu do wymieszania z wodą.

Preparaty do czyszczenia felg to trzeci przedstawiciel chemii samochodowej, po którego sięgnie wielu właścicieli pojazdów. Kluczowe jest regularne stosowanie. Im częściej aplikuje się środek do usuwania zabrudzeń, tym większa szansa na osiągnięcie pożądanego efektu. Niezbędne jest stosowanie w okolicach felg specjalnego sprayu oraz ściereczki do kosmetyków samochodowych. Taki duet powinien poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami nie tylko z pyłu drogowego, ale również ze ścieraniem klocków hamulcowych.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza samochodu

Ważne jest, aby raz na jakiś czas wyczyścić wnętrze pojazdu. Obejmuje to odkurzanie i pranie tapicerki przy użyciu odpowiedniej chemii samochodowej.

Ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj tapicerki posiadamy. Inaczej czyści się welur i alcantarę, a inaczej skórę. Odkurz dokładnie kabinę, jeśli jest tapicerka materiałowa. Ważne jest, aby później wykonać pranie na mokro lub odplamianie. Do czyszczenia samochodu można używać takich kosmetyków. Występują one w formie pianki lub aerozolu.

W sklepie motoryzacyjnym warto zaopatrzyć się w środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej. Najlepiej znaleźć balsam, który zarówno czyści, jak i pielęgnuje skórę. Zaleca się stosowanie balsamu raz na kwartał, aby chronić tapicerkę przed brudem i wilgocią. Skóra będzie bardziej błyszczeć i wyglądać bardziej świeżo, jeśli balsam będzie stosowany regularnie.

 Ważne jest, aby dbać o plastikowe elementy wokół schowków, drzwi, deski rozdzielczej i schowka środkowego. Można do tego celu wykorzystać wygodne ściereczki nawilżane, które od wielu lat cieszą się powodzeniem w sklepach motoryzacyjnych. Są one bardzo wydajne. Do standardowego czyszczenia można użyć dwóch takich ściereczek i na nich zakończyć pracę. Preparat, którym była nasączona jest szybkoschnący, więc brudną i zużytą ściereczkę należy wyrzucić.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów kosmetyków samochodowych?

Budując swój pierwszy zestaw kosmetyków samochodowych warto sięgnąć po najlepsze kosmetyki samochodowe. Powinieneś zaopatrzyć się w niezbędny preparat do mycia szyb w samochodzie. Można zastosować specjalną chemię samochodową, która zabezpieczy szyby przed wilgocią i parowaniem. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się tzw. niewidzialna wycieraczka, która odpycha krople deszczu. Należy również zwrócić uwagę na delikatność i jakość preparatów. pH będzie dla Ciebie tym mniej odpowiednie, im gorsze preparaty. Ważne jest, aby chemia samochodowa nie zmieniła struktury lakieru. Nadal jednak może być stosowana jako środek czyszczący. Zapach wnętrza to trzecia ważna kwestia. Te kosmetyki samochodowe mają nuty zapachowe, które odpowiadają preferencjom podróżników, dlatego warto w nie zainwestować. Można też wybrać rozwiązania neutralne.