samochody
Finansowanie samochodu

Gdzie kupić używane auto – w salonie czy od osoby prywatnej?

Atrakcyjne ceny i różnorodne oferty to główne przesłanki przemawiające za zakupem używanego samochodu. Na takie rozwiązanie decyduje się wielu Polaków. Przy tej okazji często pojawia się pytanie: lepiej nabyć pojazd w salonie czy od prywatnego sprzedawcy?

Używane auto od osoby prywatnej – zalety i wady

Zakup pojazdu bezpośrednio od właściciela to preferowana przez Polaków forma zakupu używanego samochodu. Głównymi atutami tego rozwiązania są korzystne stawki oraz brak konieczności opłacania prowizji dla pośrednika. Wybrany samochód można na spokojnie obejrzeć, uzyskując od sprzedawcy szczegółowe informacje. Z drugiej jednak strony zawsze istnieje ryzyko trafienia na nieuczciwą osobę, która chce się pozbyć np. samochodu powypadkowego czy z cofniętym licznikiem. Nieuczciwe praktyki sprzedawców nie należą niestety do rzadkości. Niejednokrotnie też jest tak, że aby obejrzeć i kupić samochód, trzeba pokonać wiele kilometrów, co wiąże się z niemałymi kosztami. Ponadto nabywca musi we własnym zakresie załatwić sprawy związane z ubezpieczeniem czy sposobem finansowania zakupu.

Używane auto z salonu – dlaczego warto?

Salony wystawiające używane auta na sprzedaż dokładnie sprawdzają wszystkie pojazdy pod kątem prawnym oraz technicznym. Klienci salonu Używane Jak Nowe chwalą sobie zakup pojazdu w takim miejscu z kilku powodów. Nade wszystko mają pewność, że samochód pochodzi ze sprawdzonego i pewnego źródła – nie ma ryzyka nabycia np. kradzionego auta. Co prawda ceny w salonach są zwykle wyższe niż w przypadku transakcji zawieranych pomiędzy prywatnymi osobami, ale samochody sprzedawane w salonach mają co najwyżej kilka lat i są w pełni sprawne. Salony udzielają na nie gwarancji serwisowej – w jej ramach można dokonywać bezpłatnych napraw w wyznaczonych warsztatach. Trzeba oczywiście sprawdzić warunki umowy gwarancyjnej – jej treść może się różnić w zależności od salonu oraz oferty. Dużym plusem zakupu używanego samochodu w salonie jest też to, że nabywca uzyskuje profesjonalne wsparcie przy załatwianiu formalności.