silnik
Informacje

Ochrona silnika, mniejsze spalanie i bezawaryjna jazda, czyli dlaczego warto stosować preparat do regeneracji silnika

Wiele wskazuje na to, że czasy, w których olej silnikowy był jednym z niewielu płynów regularnie wymienianych i uzupełnianych w samochodach, minęły bezpowrotnie. Obecnie myślimy już nie tylko o wymianie oleju. Celem kierowców stało się także zmniejszenie zużycia paliwa czy poprawa ciśnienia oleju. Po zastosowaniu preparatu takiego jak dodatek do oleju silnikowego można liczyć na stabilniejszą i bardziej dynamiczną pracę silnika. Co więcej, taki specyfik ułatwia rozruch zimnego silnika i wydłuża jego żywotność. W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego jeszcze warto stosować takie produkty. 

Dodatki służące regeneracji silnika

Zacznijmy od podstawowych korzyści, które sprowadzają się do dbałości o jednostkę napędową. W tym celu warto wykorzystać preparat do regeneracji silnika. Środek ten poprawia właściwości smarne oleju i chroni newralgiczne elementy silnika. Efekt ten jest uzyskiwany na drodze wytwarzania specjalnej powłoki ceramiczno-metalowej. Wszelkie deformacje powierzchni silnika zostają dzięki niej odbudowane, a tarcie metalu ulega zredukowaniu. Stosowanie takiego produktu zabezpiecza silnik i pomaga uniknąć kosztownych napraw. Warto podkreślić, że preparat do regeneracji silnika może być stosowany w każdym typie silnika. Z jego walorów mogą skorzystać użytkownicy silników czterosuwowych benzynowych, silników diesla oraz silników zasilanych gazem. 

Zużycie paliwa na niższym poziomie i nie tylko…

Dodatki służące regeneracji silnika działają w bardzo szerokim zakresie, wykraczającym poza zabezpieczenie silnika przed dalszym zużyciem. Ich stosowanie sprawia, że zużycie paliwa może spaść nawet o 15%. Spalanie oleju również zostaje zahamowane, jeśli ten problem się pojawia. Preparat tego rodzaju wyrównuje pracę silnika i ułatwia rozruch zimnej jednostki napędowej. Poziom ciśnienia sprężania także zostaje utrzymany na właściwym poziomie, a silnik działa dynamicznie. 

Usprawnienie skrzyni biegów, poprawa jakości paliwa

Oprócz preparatów służących regeneracji silnika, można sięgnąć po inne ciekawe rozwiązania, które korzystnie wpływają na pracę podzespołów samochodu. Jednym z nich jest dodatek do oleju skrzyni biegów. Produkt ten działa na podobnej zasadzie co środek regenerujący jednostkę napędową, przy czym jego właściwości są dostosowane do specyfikacji skrzyń biegów, tylnych mostów oraz reduktorów. Liczne korzyści wiążą się także z używaniem uszlachetniacza do paliwa, który oczyszcza cały układ zasilania paliwem. Co więcej, dodatek do paliwa zmniejsza poziom spalania, ułatwia rozruch zimnego silnika, a nawet redukuje emisje szkodliwych substancji zawartych w spalinach.