pożyczka pod zastaw
Kredyty

Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Poszukujący źródeł finansowania swojej działalności przedsiębiorcy mogą korzystać z szerokiej gamy dedykowanych produktów pozabankowych. Jednym z coraz częściej wybieranych rozwiązań jest wsparcie finansowe pod zastaw ustanowiony na nieruchomości. Jakie są najważniejsze zalety takiej pożyczki, na co można ją przeznaczyć i kto może ubiegać się o taką formę kredytowania?

Czym są pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Proponowane przez Smartvest pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego kredytu bankowego. Oferta adresowana jest do osób prowadzących biznes w formie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz spółek. Specyfika pożyczki pod zastaw nieruchomości zakłada uproszczoną procedurę weryfikacji klienta, co znacznie zwiększa szansę na uzyskanie finansowania. Pieniądze z pożyczki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością biznesową.

Kto może ubiegać się o taką pożyczkę?

Omawiana forma finansowania dostępna jest zarówno dla przedsiębiorstw z długim stażem na rynku, jak i dla młodych, a nawet debiutujących firm. Podstawowymi warunkami ubiegania się o wsparcie finansowe są:

– prowadzenie działalności gospodarczej przez wnioskodawcę,

– posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości: domu, mieszkania, lokalu usługowego, magazynu lub gruntu.

Co istotne, pożyczka pod zastaw nieruchomości może być przyznana także podmiotom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, mającym nieuregulowane zobowiązania względem innych podmiotów. Taka sytuacja najczęściej zamyka drogę do uzyskania kredytu bankowego lub leasingu, jednak nie stanowi przeszkody do otrzymania finansowania w sektorze pozabankowym. Z tego względu pożyczki bez BIK pod zastaw nieruchomości w Smartvest dostępne są m.in. dla podmiotów figurujących w rejestrach dłużników: BIK, KRD, BIG, a nawet tych wnioskodawców, których majątek objęty został zajęciem komorniczym.

Najważniejsze zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

Szereg korzyści po stronie wnioskodawcy czyni pożyczki bez BIK pod nieruchomość atrakcyjnym sposobem na uzyskanie potrzebnego finansowania. Zabezpieczenie w postaci budynków lub gruntów sprawia, że do uzyskania pożyczki nie są potrzebne zaświadczenia o braku zaległości względem ZUS, US ani innych instytucji. Jednocześnie, maksymalna kwota pożyczki pod zastaw nieruchomości może wynosić do kilkuset tysięcy złotych i to bez zbędnych formalności. Istnieje również możliwość zabezpieczenia pożyczki nieruchomością zajętą przez komornika. Cała procedura jest wygodna i szybka, a decyzję o otrzymaniu finansowania wnioskodawca może uzyskać bez wychodzenia z domu.

Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości w Smartvest?

Aby ubiegać się o finansowanie zabezpieczone nieruchomością, wystarczy złożyć prosty wniosek znajdujący się na naszej stronie internetowej. Od momentu przesłania kompletnego formularza do wydania decyzji o przyznaniu pożyczki mija z reguły nie więcej niż 48 godzin. Zapraszamy również do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego – z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji, jeśli chodzi o pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest.