pożyczka gotówkowa
Kredyty

Pożyczka na jutro bez wizyty w firmie pożyczkowej. Jak to zrobić?

Szybka pożyczka to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością. Stosunkowo łatwo ją otrzymać, a cała procedura trwa zaledwie ułamek tego, z czym należy liczyć się w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu bankowego. W jaki sposób otrzymać pożyczkę przez internet? To niezwykle proste i szybkie.

Wygodna alternatywa dla kredytu w banku

Chęć skorzystania z oferty kredytowej banku wiąże się z licznymi niedogodnościami. Jak wiadomo cała procedura trwa zazwyczaj bardzo długo, wymaga wypełniania dużej ilości dokumentów i często po tym wszystkim otrzymuje się odpowiedź odmowną. Nawet niewielki negatywny wpis w rejestrze czy posiadanie zatrudnienia w oparciu o umowę cywilnoprawną może zaprzepaścić szansę na otrzymanie kredytu bankowego. Warto wówczas rozważyć skorzystanie z oferty firm pozabankowych. Pożyczka online jest znacznie wygodniejsza, ponieważ nie wymaga wyjścia z domu, a jedynie posiadania komputera z dostępem do internetu. Cały proces może trwać zaledwie kilkanaście minut, a odmowną decyzję dostaje się w przypadku bardzo niekorzystnej historii kredytowej czy np. egzekucji komorniczych.

Wypełnienie wniosku drogą internetową

Aby ubiegać się o szybką pożyczkę należy wypełnić wniosek przez internet. Wystarczy wpisać niezbędne dane, po czym następuje krótka weryfikacja klienta, np. przez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Następnie otrzymuje się decyzję o przyznaniu pożyczki lub odmowę. Wszystko to trwa kilkanaście minut i w zależności od kilku czynników gotówka pojawia się na koncie jeszcze tego samego dnia lub na drugi dzień. Jak widać procedura otrzymania chwilówki jest szybka i niezbyt skomplikowana. Może to zrobić praktycznie każdy, kto choć trochę potrafi poruszać się po internecie. Brak zbędnych formalności i szybkość tego rozwiązania sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z tego typu pożyczek.

Jak wybrać dobrą firmę pozabankową?

O ile jeszcze kilka lat temu można było wielokrotnie natknąć się na nieuczciwych pożyczkodawców, o tyle obecnie jest to raczej rzadkość. Szybka gotówka nie wiąże się więc już z takim ryzykiem jak kiedyś. Mimo wszystko każda firma posiada inną ofertę i warto przeanalizować co najmniej kilka z nich, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. Jak to zrobić? Istnieją porównywarki produktów finansowych, które ułatwiają podjęcie decyzji o tym, z usług jakiej instytucji pozabankowej skorzystać. Można się z nich dowiedzieć między innymi tego, które firmy oferują najniższe oprocentowanie, jakich maksymalnych kwot pożyczek udzielają i jaki jest okres spłaty w każdej z nich. Ponadto można poczytać opinie klientów na temat danego pożyczkodawcy.