samochód
Finansowanie samochodu

Sprawdzenie auta przed zakupem w Warszawie – jak wybrać odpowiednią firmę

Kupienie odpowiedniego samochodu to prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza kiedy nie znamy się zbyt dobrze na motoryzacji. Problem ten można rozwiązać, zlecając sprawdzenie auta przed zakupem w Warszawie firmie, która na co dzień zajmuje się inspekcją pojazdów.

Korzyści z zlecenia sprawdzenia auta przed kupnem

Jeżeli nie jesteśmy pewni swojej wiedzy technicznej dotyczącej motoryzacji, warto zlecić sprawdzenie auta przed zakupem w Warszawie odpowiedniej osobie, która pracuje w firmie zajmującej się taką działalnością, 

Przede wszystkim auto sprawdzi ktoś, kto posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Samochody niejednokrotnie szykowane są pod sprzedaż, co oznacza, że pewne mankamenty mogą nie być zauważalne, przy nieprofesjonalnej ocenia stanu. Innymi słowy, można zakupić pięknie wyglądające auto, które np. mechanicznie będzie posiadać wiele usterek, niewidocznych gołym okiem.

Wady mechaniczne również można skutecznie ukryć, co w tym wypadku jest już niebezpieczne dla kupującego. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie auta przed zakupem w Warszawie czy innej miejscowości, jeżeli nie mamy odpowiednich kompetencji i narzędzi, by móc dokładnie ocenić stan pojazdu, powinniśmy zgłosić się do specjalistycznej firmy.

Jak wybrać firmę do sprawdzenia auta przed zakupem w Warszawie? Czy zwrócić uwagę na opinie?

Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to oferta. Inspekcja już w podstawowym wymiarze powinna zawierać sprawdzenie takich elementów jak:

  • stan silnika,
  • praca silnika
  • stan karoserii,
  • stan powłoki lakierniczej
  • hamulców,
  • dokumentacji.

Sprawdzenie tych elementów, daje nam już swego rodzaju pogląd na przedmiot zakupu. W zależności od firmy, która dokonuje sprawdzenia auta przed kupnem, możemy mieć możliwość np. wyboru zakresu usługi w formie pakietu lub zestawu wybranych elementów do inspekcji. 

Przed wyborem danej firmy, warto także poznać opinie na jej temat. Niektórzy na swoich stronach posiadają dział “referencje”, w którym można zapoznać się z opiniami klientów, ale można tego również dokonać, przeszukując internet.


Dobrze jest także sprawdzić, czy sprawdzenie auta przed zakupem w Warszawie musi odbyć się z udziałem osoby zainteresowanej zakupem. Niektóre firmy, jak np. AUTO INSPEKCJE umożliwiają dokonania oględzin pojazdu, po czym klient otrzymuje raport z informacjami o sprawdzonym samochodzie.